Європарламент закликає зупинити будівництво “Північного потоку-2”

Проект підсилює залежність Євросоюзу від поставок російського газу.

У проекті доповіді про відносини з РФ Європарламент закликає зупинити будівництво газопроводу “Північний потік-2”.

Про це йдеться у проекті доповіді про стан відносин з Росією на сайті парламенту ЄС.

В документі зазначено, що проект підсилює залежність Євросоюзу від поставок російського газу, загрожує внутрішньому ринку ЄС, а також йде врозріз з енергетичною політикою ЄС і тому повинен бути зупинений.

Європарламент також вимагає припинити дію угоди про партнерство та співробітництво, яка була укладена між ЄС і Росією в 1997 році, після чого щорічно продовжувалася.

Євродепутати переконані в необхідності перегляду умов, на яких базуються відносини між ЄС і Росією. На їхню думку, співпраця має відбуватися тільки в тих областях, які “необхідні і представляють взаємний інтерес”, при цьому повинні дотримуватися гарантії безпеки для ЄС і сусідніх з ним країн.

Крім того, Європарламент висловлюється за твердження на рівні ЄС аналога “акту Магнітського”, який був вперше прийнятий в США в 2012 році і передбачає санкції щодо осіб, відповідальних за порушення прав людини та принципу верховенства права в РФ.

Разом з тим в документі, який стане за основу нової резолюції Європарламенту, відзначається, що Росія “в доступному для огляду майбутньому залишається ключовим економічним партнером Євросоюзу”.

категорії
Політика

Публікації по темі