Євросоюз запросив Україну і Російську Федерацію на переговори щодо газу

Проведуть наступний раунд тристоронніх переговорів щодо газу на політичному рівні.

Віце-президент Європейської комісії Марош Шефчович запрошує до Брюсселя представників України і Російської Федерації для проведення чергового раунду переговорів щодо газу на політичному рівні, які повинні відбутися в січні 2019 року.

Про це Марош Шефчович написав на своїй сторінці в Twitter.

«Запросив до Брюсселя представників України і Росії для проведення наступного раунду тристоронніх переговорів щодо газу на політичному рівні, які повинні відбутися в січні наступного року», – написав Марош Шефчович.

Також єврочиновник заявив, що на майбутніх переговорах сторонам треба буде покластися на той позитивний імпульс, який був створений в липні в Берліні на попередньому раунді переговорів. Тоді сторони обговорили транзит газу з Росії через Україну після 2019 року і досягли домовленості про графік подальших зустрічей.

Нагадаємо, як повідомляли, Єврокомісія виступає за відмову від спеціальних зобов’язань з поставки газу населенню в Україні, підтримуючи при цьому захист вразливих споживачів.

«Оскільки дія нинішньої системи закінчується 1 червня, то після недавніх обговорень ми очікуємо, що Україна запропонує прозору і ефективну систему, яка може бути реалізована протягом наступних двох-трьох років», – повідомив Марош Шефчович за підсумками зустрічі з прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом.

Він також зазначив, що для завершення реформи ринку газу вкрай важливо, щоб регулятор енергетики (Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг) був повністю працездатним, ефективним і дійсно незалежним від політичного впливу та конкретних інтересів.

категорії
Політика

Публікації по темі