Закон про кнопкодавство, субсидію та незаконне збагачення, — важливі ухвали жовтня

У жовтні цього року народні депутати прийняли 13 важливих ухвал. 

У жовтні цього року народні депутати прийняли 13 важливих ухвал.

Про це пише Інститут законодавчих ідей на своїй сторінці у Facebook. 

Минулого місяця народні депутати прийняли 13-ть важливих для України рішень. Зокрема, це Закон № 1009 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих положень кримінального процесуального законодавства”, який дозволяє відтепер НАБУ та ДБР самостійно прослуховувати топ-чиновників. Крім того, закон визначає продовження строків досудового розслідування після оголошення підозри.

Ще одним важливим рішення стало прийняття Закону №1031 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо конфіскації незаконних активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і покарання за набуття таких активів”. Цим законом депутати встановили кримінальну відповідальність за незаконне збагачення та запровадження інституту цивільної конфіскації майна корупціонерів.  Мова йде про те, що якщо уповноважена особа на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, активів, вартість яких більш ніж на 15 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян перевищує її доходи, карається позбавленням волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Одним з найважливіших ухвал став також закон за кнопкодавство. За здійснення народним депутатом України будь-яким способом голосування на засіданні Верховної Ради України замість іншого народного депутата буде покарання до 85 тис. грн. (3-5 тис. неоподатковуваних мінімумів).

Також після прийняття Закону “Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення” відтепер подавати кандидатури на членів Нацради з питань телебачення, крім фракцій і груп парламенту, можуть також і всеукраїнські об’єднання громадян у галузі діяльності ЗМІ

Новим законом народні депутати також заохотили людей повідомляти про корупцію – адже українці можуть претендувати на відсоток від суми неправомірної вигоди. Це передбачено Законом “Про протидію корупції”.

Анбандлінг НАК «Нафтогаз України». Запускається процедура створення незалежного оператора ГТС, що посилить позиції України на ринку транзиту. Це визначено Законом № 2239-1. Через два місяці – з 1 січня 2020 року – Україна планує підписати новий довгостроковий  контракт на транспортування російського газу до Європи, а також створення нової компанії, що здійснюватиме транзит і доставлятиме газ споживачам.

У жовтні також було ухвалено закон, який за підробку ліків передбачає тюремний строк від 5-8 років, закон, який визначає, що воїни-добровольці отримають статус учасника бойових дій і всі гарантії, передбачені ним та нові правила перевезення дітей в автомобілях. А саме штраф за перевезення дітей (зріст яких менше ніж 145 см або які не досягли 12-річного віку)в автівках без спеціальних крісел – від 30 до 50 неоподатковуваних мінімумів, що становить 510- 850 гривень.

Важливо також згадати про закон “Про ратифікацію угоди між урядом України та урядом Сполучених Штатів Америки для поліпшення виконання податкових правил і застосування положень закону США “Про податкові вимоги до іноземних рахунків” (FATCA)”, який передбачає те, що скоро всі фінустанови України будуть зобов’язані передавати США інформацію про фінрахунки їхніх резидентів.

Також з 1 січня 2021 року запроваджується єдиний рахунок для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Через єдиний рахунок можна буде сплатити податок на прибуток підприємств, податок на доходи фізичних осіб (ПДФО), єдиний соціальний внесок (ЄСВ), єдиний податок (ЄП), рентну плату, а також податковий борг за такими податками.

Що до місцевих виборів, то народні депутати ухвалили порядок участі осередків партій у них. Це прописано у Законі №0939 “Про місцеві вибори”. Передбачається, що при проведенні чергових місцевих виборів рішення про участь місцевих організацій політичної партії ухвалюється вищим керівним органом (з’їздом) партії. При проведенні позачергових та/або перших місцевих виборів рішення про участь місцевих організацій політичної партії ухвалюється керівним органом партії (відповідно до статуту партії).

Важливою ухвалою для українського суспільства став Закон №1231, який запроваджує з 2021 року перевірку спеціальним державним органом для отримання пенсії чи субсидії. Він перевірятиме реальний матеріальний стан отримувачів субсидій та інших допоміжних виплат від держави. Це має збільшити адресність соцвиплат та зменшити витрати держави на утримання громадян, які не мають право на отримання виплат.

категорії
Політика

Публікації по темі