Звільнення Ситника суперечить законодавству, – Інститут законодавчих ідей

Постанова №3039 суперечить чинному законодавству та міжнародним стандартам.

Зареєстрований нардепами законопроект Постанови про звільнення з посади Директора НАБУ А. Ситника суперечить чинному законодавству та міжнародним стандартам.

Про це повідомив Інститут законодавчих ідей.

За логікою ієрархії нормативних джерел саме профільний закон “Про Національне антикорупційне бюро України” є основним нормативним джерелом, фактично – спеціальним законом.

Мінімізація політично мотивованого впливу на НАБУ опосередковано через Директора відомства чи безпосередньо є однією із ключових рекомендацій міжнародного співтовариства, а порушення цього принципу спричинить критику на адресу української публічної влади та буде розцінене як спроба тиску та політичного керування цим органом!

Однією з основних гарантій незалежності Бюро є особливий порядок конкурсного відбору Директора та вичерпний перелік підстав припинення повноважень. Підставами для прийняття рішення не менш як третиною народних депутатів від конституційного складу ВРУ є:

– набрання законної сили обвинувальним вироком суду стосовно нього;

– припинення його громадянства України або виїзду на постійне місце проживання за межі України;

– невідповідність обмеженням щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності, передбаченими Законом України “Про запобігання корупції”, встановленим рішенням суду, що набрало законної сили;

– невчасне подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування;

– набуття громадянства іншої держави;

– наявність висновку комісії з проведення незалежної оцінки (аудиту) діяльності НАБУ про неефективність діяльності Національного бюро та неналежне виконання обов’язків його Директором;

– наявність заборгованості зі сплати аліментів на утримання дитини, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за дванадцять місяців з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання.

Ці принципи і стандарти мають бути дотримані, оскільки навіть сама по собі процедура звільнення Директора НАБУ матиме рішучий вплив оцінку незалежності відомства.

Постанову підписали 216 народних депутатів.

категорії
НовиниПолітика

Публікації по темі