Автострахування подорожчає на 10-20%

Страхові компанії обговорюють можливість подорожчання ОСЦПВ для водіїв.

Страхові компанії обговорюють можливість подорожчання ОСЦПВ для водіїв. Мова може йти про подорожчання в межах 10-20%.

Подорожчання пов’язано із тим, що діючі тарифи протягом тривалого часу не переглядались, а також у зв’язку із ухваленням нового закону про страхування. Він одночасно збільшить вартість страхування, разом із збільшенням суми страхових виплат. Про це Autonews.ua повідомив генеральний директор Асоціації «Страховий бізнес» В’ячеслав Черняховський.

Коефіцієнти змінюватися не будуть, але є рекомендація в межах допустимої вилки підходити до максимальної межі тарифів, говорить В’ячеслав Черняховський.

«Справа в тому, що ціни не змінювалися з 2010 року, тоді як курс долара зріс у 3,5 разу. Середня виплата була 8000 грн, а зараз 17000 грн. Також зросла частота виплат, що пов’язано з великою кількістю ДТП, в тому числі і з вини «євроблях». В минулому році ми виплатили майже 2 млрд грн. Я думаю, що багато компаній впритул підійшли до межі прибутковості, далі якої будуть збитки», — сказав В’ячеслав Черняховський.

За його словами, рекомендація не має обов’язкового характеру, та і розмір страховки залежить від того, де зареєстрований автомобіль — для села тариф буде меншим, для міста-мільйонника більше. (Реєструючи авто у маленькому населеному пункті, до речі, можна трохи заощадити на страхуванні). Але якщо говорити про Київ, то мова може йти про подорожчання на 10-20%.

«Я думаю, це буде дуже несуттєве подорожчання. На 5-10-15%, до 20% — в залежності від того, хто під які коефіцієнти страхував. У будь-якому разі це буде в рамках діючих коефіцієнтів. Ціни не переглядаються», — сказав Autonews.ua В’ячеслав Черняховський.

Водночас варто зазначити, подорожчання страховок вже давно назріло для українських водіїв. Справа в тому, що нинішній ліміт в 100 тис. грн сильно застарів і часто не покриває вартості ремонту автомобілів. За статистикою, якщо раніше за межі ліміту «вилітали» 2-3% ДТП, то сьогодні вже приблизно в 7% випадків 100 тис. не вистачає.

«Людям доводиться доплачувати. Тому нам потрібно рухатися не до того, що у нас найдешевша страховка в Європі, а до того, що може вона подорожчає на 30-50%, але люди будуть їздити захищеними. Якщо сьогодні одна заправка бензину на тиждень обходиться в 1500 грн, а середня річна вартість страховки по Україні — 500 грн, то про що говорити?

У законопроекті №3670, який лежить у Верховній Раді, прописані ці варіанти і посилення гарантійної функції МТСБУ. Якщо якась компанія йде з ринку, то щоб не чекати по 5-6 років банкрутства цієї компанії, а відразу виплачувати водіям гроші. Звісно, це буде коштувати якихось грошей, але ліміти виплат будуть не 100 тис. грн, а 500 тис. Якщо піднімуть ліміт в 5 разів, то ціна підніметься, можливо, в 2 рази. Все це буде обговорюватися з водіями. Якість повинна покращитися, тому що зараз у нас дуже радянська страховка”, — підсумував В’ячеслав Черняховський.

категорії
Суспільство

Публікації по темі