ВРУ ухвалила законопроект щодо колективного управління авторськими правами

Ухвалений Закон №7466 пропонує визначити по одній ОКУ за кожною зі сфер колективного управління.

15 травня Верховна Рада України у другому читанні ухвалила розроблений Мінекономрозвитку проект Закону №7466 «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав».

Про це повідомило Міністерство економічного розвитку і торгівлі України.

Як повідомляється, мета законопроекту – встановити в Україні ефективну та прозору систему колективного управління майновими правами у сфері авторського права та суміжних прав.

Заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Михайло Тітарчук, який представив Законопроект №7466 у стінах Парламенту, наголосив на важливості його якомога швидшого ухвалення.

“Українські автори, виконавці та інші правовласники зможуть відчути дієву підтримку з боку держави. В їхніх руках буде потужний інструмент ефективного захисту власних авторських і суміжних прав контролю за тим, хто саме від їх імені отримує матеріальну винагороду. Це неодмінно покращить якість бізнес-клімату в нашій країні, а також позитивно позначиться на її міжнародному іміджі. Тим більш, розбудова ефективної системи захисту авторських і суміжних прав на сьогодні є одним із найбільш суттєвих зобов’язань України перед європейською та світовою спільнотою”, – прокоментував ухвалення законопроекту Михайло Тітарчук.

Ухвалений Закон №7466 пропонує визначити по одній ОКУ за кожною зі сфер колективного управління. Завдяки цьому автор, виконавець або інший правовласник знатиме, яка організація відповідає за той чи інший напрям діяльності та якою категорією митців опікується. Законопроектом також пропонується запровадити критерії відбору: лише організації, які мають найбільший репертуар, міжнародне визнання та реальну підтримку правовласників зможуть набути статусу організацій колективного управління.

Відповідно до нового закону організації будуть зобов’язані постійно звітувати про свою діяльність, повідомлятимуть правовласнику про використання його творів або об’єктів суміжних прав, належну йому винагороду тощо. Правовласники зможуть через свої онлайн-кабінети мати постійний деталізований доступ до щорічних звітів, що будуть загальнодоступними на сайтах цих організацій.

категорії
Суспільство

Публікації по темі