ВР прийняла законпроект про розвиток сімейних фермерських домогосподарств

За відповідне рішення проголосували 230 народних депутатів при 226 необхідних.

Верховна Рада України 22 травня прийняла в першому читанні законопроект №7060 «Про внесення змін до Земельного кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо стимулювання створення та розвитку сімейних фермерських господарств та припинення корупційних зловживань в сфері розпорядження землями державної і комунальної власності».

За відповідне рішення проголосували 230 народних депутатів при 226 необхідних.

Про це повідомляє Агроінсайдер.

Народний депутат Олег Кулініч написав на своїй сторінці в мережі Facebook, що підтримує обмеження, які пропонується встановити законопроектом на розпорядження і зміну цільового призначення земельної ділянки, безоплатно отриманого у власність або в оренду без аукціонів.

«Пропонується також встановити 7-річну заборону на відчуження земельних ділянок під особисте селянське господарство, отриманих громадянами в порядку безоплатної приватизації, передачі їх в користування третім особам, зміна їх цільового призначення», — додав він.

Крім того, ВРУ в першому читанні прийняла законопроект №6490-д «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств».

Даним документом пропонується надати податкові стимули для розвитку сімейних фермерських господарств. «Сьогодні платниками єдиного податку четвертої групи є тільки фермери, зареєстровані як юридичні особи. У той же час, ще в 2016 році ми внесли зміни в Закон «Про фермерське господарство» та дозволили створювати сімейне фермерське господарство в формі ФОП. Однак відповідних змін до Податкового кодексу внесені не були. Зараз ми зобов’язані виправити цю ситуацію і надати фермерам можливість не тільки організовувати свою діяльність як ФОП, але і платити податки як інші аграрії — на четвертій групі», — пояснив Кулініч, коментуючи прийняття законопроекту.

категорії
Суспільство

Публікації по темі