ДСНС наполягає на закритті 16 торгово-розважальних центрів

Державна служба надзвичайних ситуацій подала до суду позови щодо закриття 16 торгово-розважальних центрів, що не відповідають вимогам пожежної безпеки. Всього, на виконання доручення прем'єр-міністра Володимира Гройсмана, уже перевірили 326 ТРЦ.

Про це повідомив Микола Чечоткін, глава служби ДСНС, на засіданні Кабінету міністрів України.

За його словами, перевірки були розпочаті 30 березня на виконання доручення прем’єр-міністра Володимира Гройсмана. Загалом перевірці підлягають 30 тисяч об’єктів з масовим перебуванням людей. Серед них більше як 4 тисячі ТРЦ, майже 2 тисячі лікарень і понад 25 тисяч шкіл і дитячих садочків.

Вже перевірено 1319 об’єктів, з яких 937 дошкільних та шкільних навчальних закладів, 56 лікарень, 326 ТРЦ і об’єктів дозвілля. Під час перевірок виявлено понад 15 тис. порушень, з яких понад 5 тис. не усувалися протягом тривалого часу.

«власники не створюють перешкод перевіряльникам і грубих фактів недопущення працівників ДСНС на об’єкти не зафіксовано», – зауважив Микола Чечоткін.

Він також наголосив, що найгірша ситуація з виконанням приписів склалася у Донецькій, Сумській і Тернопільській областях, де не виконується більш ніж 60% раніше запропонованих заходів.

“Всього до керівників об’єктів застосовано 1200 адміністративних стягнень, за порушення вимог пожежної безпеки в суд подано позови на закриття 37 об’єктів, з них – 16 ТРЦ, 18 дошкільних та шкільних навчальних закладів, 3 лікарень”, – повідомив Чечоткін.

При цьому глава служби зазначив, що є інформація про надходження телефонних дзвінків з пропозиціями за певну винагороду «вирішити» питання щодо лояльного ставлення під час проведення перевірок. «Я хочу запевнити, що це або діють групи шахраїв, або люди, які хочуть скомпрометувати службу. Я прошу звертатися або по телефону довіри, або безпосередньо в правоохоронні органи», – наголосив він.

«Якщо є серйозні порушення безпеки у місцях скупчення людей, потрібно просто закрити їх. Якщо ліквідовані всі проблеми – тоді працюйте. Не зміните ситуації у своїх закладах, відправимо екскаватори і перекопаємо входи. Іншого варіанту немає, якщо йдеться про безпеку людей», – заявив Володимир Гройсман.

категорії
Суспільство

Публікації по темі