Електронний карбованець: перша українська криптовалюта Karbo

Головні особливості українського електронного карбованця полягають у високій анонімності платежів, безпеці транзакцій і мізерній комісії за перекази.

Головні особливості українського електронного карбованця полягають у високій анонімності платежів, безпеці транзакцій і мізерній комісії за перекази.

У травні 2016 року була запущена криптовалюта «Кarbowanec». З практичної точки зору у неї відсутні будь-які географічні кордони, однак формально вона орієнтована саме на український фінансовий ринок. Сьогодні один електронний карбованець можна обміняти на американський долар і отримати, у розрахунковому еквіваленті, приблизно 26 гривень.

Національний банк України не визнає «Karbowanec» платіжною валютою, проте її кількість на ринку вже становить 6,1 млн монет. У серпні 2016 року ціна однієї монети була доволі мізерною – 0,0058 цента. Станом на 2018 рік ціна одного карбованця досягає показника у 1,27$.

Як повідомляє авторитетне криптовалюте видання «BitcoinNews» –  е-карбованець працює на протоколі «CryptoNotе» і є однією з небагатьох світових валют, що дозволяють проводити повністю анонімні і непростежувані транзакції.

Використання технології «CryptoNote» дає можливість майнерам добувати «Karbowanec» за допомогою відеокарт. Для цього потрібно запустити програму «Karbowanec Wallet», створити гаманець, і поставити програмне забезпечення «Karbowanec».

Купити «Karbowanec» можна на майданчиках «Livecoin» і «BTC trade UA».

Розробники е-карбованця, які до цих пір зберігають свою анонімність, наприкінці 2018 року збираються провести ребрендинг мережі і розширити способи використання монети. Сьогодні власники «Karbo» можуть поповнити мобільний рахунок і заплатити за інтернет за допомогою цієї валюти.

Нагадаємо, що назва «карбованець» належить паперовій грошовій одиниці України, що була в обігу у різні періоди історії країни до 1996 року.

категорії
Суспільство

Публікації по темі