За несплату «комунальних» – штраф і в’язниця

близько 1200 вироків та рішень за фактами розкрадання електроенергії та тепла, іще 300 – за несплату комунальних послуг за водопостачання.

У державному реєстрі судових рішень міститься близько 1200 вироків та рішень за фактами розкрадання електроенергії та тепла, іще 300 – за несплату комунальних послуг за водопостачання.

Про це повідомляє видання «Сегодня».

Розмір збитків, що фігурують у судових справах, коливається від 10 до 80 тисяч грн — в сумі це десятки мільйонів вкрадених у постачальників грошей.

Чимало прикладів того, як викриті розкрадачі електроенергії отримували по року-два обмеження волі і штрафи від 10 тис грн до 20 тис грн.

Одне з останніх таких рішень виніс Корсунь-Шевченківський райсуд Черкаської області: місцевого жителя він засудив до 2 років виправного центру за те, що той рік і два тижні крав електроенергію. Сума збитків близько 80 тис грн.

Втім, згідно з даними держреєстру, іноді вироки одержують і самі комунальники. Наприклад, Ленінський райсуд Харкова засудив до штрафу в сумі 1350 грн сантехніка, який зняв в одній з квартир лічильник на воду для того, щоб зробити його перевірку, а після того зник.

Втім, найцікавішим рішенням за останні роки стало те, що у жителя Луцька в 2016 році за борги з «комуналки», які перевищили 50 тис грн, відібрали квартиру і виставили на аукціон. Через це він подав до суду на виконавчу службу.

 

категорії
Суспільство

Публікації по темі