Кабмін змінив процедуру отримання субсидій

Вже з 1 травня набудуть чинності нові правила нарахування субсидій. Зокрема, субсидій позбавлять власників автомобілів та просторих квартир.

Вже з 1 травня набудуть чинності нові правила нарахування субсидій. Зокрема, субсидій позбавлять власників автомобілів та просторих квартир.

Про це повідомляє прес-служба Кабінету міністрів.

«Вже в наступному опалювальному сезоні субсидії будуть видаватись живими грошима, а це означає, що їх отримувачі можуть залишати собі зекономлені в результаті ощадливого споживання кошти», – йдеться у повідомленні.

У отриманні субсидії буде відмовлено, якщо у власності сім’ї є автомобіль, якому менш ніж 5 років, крім мопеда та машини, наданої органом соціального захисту населення.

Також субсидію скасують власникам квартир, площа котрих перевищує 120 кв. м, а будинка – 200 кв. м, крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей.

Доходи від оренди майна, зокрема від здачі в оренду квартири, необхідно буде вказувати в деклараціях про доходи в новій графі «інші доходи».

Планується, що монетизація субсидій відбуватиметься у два етапи. На першому етапі субсидії монетизують тим, хто має індивідуальне опалення, а на другому – тим, хто обігрівається централізованим опаленням. В

Тим, хто претендує на субсидію, але не реєструється як безробітний, бо працює без оформлення, органи соціального захисту будуть автоматично рахувати дохід у розмірі 5 286 гривень (три прожиткові мінімуми). Дійсно безробітним необхідно буде стати на облік в Центрі зайнятості.

Також від 1 травня соціальна норма на газове опалення становитиме 4,5 куб.м на 1 кв. м площі, електроопалення – 30 кВт на 1 кв. м площі.

Також буде спрощено процедуру отримання субсидій для внутрішньо переміщених осі. Відтепер вони зможуть оформити субсидію без договору оренди житла – на підставі заяви та декларації, із зазначенням домогосподарства.

Також спрощено процедуру для жителів об’єднаних територіальних громад. ОТГ мають право приймати від громадян документи для оформлення субсидії для передавання їх органам соцзахисту.

Уряд має намір видавати премії домогосподарствам за економію ресурсів за підсумками опалювального сезону.

«Під монетизацію підпадають зекономлені домогосподарствами 150 кіловат електроенергії, якщо цей ресурс використовується для опалення, або 100 кубів газу. У грошовому еквіваленті це близько 700 гривень. Для отримання премії субсідіантам необхідно до 1 вересня подати заяву в місцеве управління соцзахисту населення, на підставі якої буде здійснюватися виплата грошової винагороди за енергоефективність», – заявили в Кабміні.

Інформацію про економію кожен одержувач субсидії може відстежувати у своїй платіжці або звернувшись до постачальника газу або електроенергії.

категорії
Суспільство

Публікації по темі