Кіберполіція впіймала шахраїв, котрі створювали фейкові інтернет-магазини

Організаторів подібних сайтів було викрито на Миколаївщині, Харківщині та Київщині.

Кіберполіція викрила групу шахраїв, що створювали інтернет-магазини для продажу неіснуючих товарів, зокрема мобільних телефонів та аксесуарів. Організаторів подібних сайтів було викрито на Миколаївщині, Харківщині та Київщині.

Про це Департамент кіберполіції Національної поліції України повідомив на своїй сторінці в мережі Facebook.

Так працівниками кіберполіції в Миколаївській області була викрита шахрайська група, що створювала сайти для продажу мобільних телефонів. Поліція ліквідувала 9 подібних майданчиків, зокрема conrad.etov[.]ua,, openstorekiev.[com.]ua, newgadgets.[com.]ua, lifetouch.etov[.]ua та інші.

До складу злочиної групи входило четверо осіб віком від 19 до 23 років. «Шахраї використовували так звані «сайти-одноденки», де розміщували інформацію про продаж техніки. Після отримання замовлення та повної передплати зловмисники обривали зв’язок з клієнтом. Розрахунок здійснювався за допомогою грошових переказів на рахунки, оформлені на підставних осіб. Поліцейські зафіксували більш як півсотні таких випадків, а збитки, завдані громадянам, сягають 700 тисяч гривень», – зазначається у повідомлені кіберполіції.

За місцем проживання учасників злочинної групи працівники кіберполіції спільно зі слідчими поліції Миколаївщини, за процесуального керівництва Миколаївської місцевої прокуратури №2, провели шість санкціонованих обшуків. За їх результатами вилучено велику кількість SIM-карт, банківські картки, флеш накопичувачі, мобільні телефони та комп’ютерну техніку. Також вилучено чорну бухгалтерію.

Водначас на Київщині працівники кіберполіції впіймали чоловіка, котрий з метою шахрайства створив сайт «mobiliti.[com.]ua». На сайті чоловік «продавав» мобільні телефони, а після отримання передплати обривав зв’язок із клієнтом. У його помешканні поліцейські провели санкціонований обшук, звідки вилучили комп’ютерну техніку. Наразі вирішується питання щодо оголошення йому підозри.

За аналогічною схемою діяли декілька сайтів, організованих мешканцем міста Харків. Відтак, працівники кіберполіції ліквідували три інтернет-сайти організовані шахраєм. Йому вже оголошено про підозру у вчиненні трьох таких епізодів.

За усіма фактами злочинних дій розпочаті кримінальні провадження за ч.3 ст. 190 Кримінального кодексу України (Шахрайство). Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк до восьми років.

категорії
Суспільство

Публікації по темі