Львів заклав у бюджет 16 млн грн на реставрацію сакральних споруд

Цього року планують завершити реставраційно-ремонтні роботи у церкві св. Параскеви П'ятниці
Джерело - Львівська міська рада

Цього року планують завершити реставраційно-ремонтні роботи у церкві св. Параскеви П’ятниці, що на вул. Б. Хмельницького, 77.

Про це розповів Андрій Садовий під час огляду робіт, повідомляє прес-служба Львівської міської ради.

«Ще у 2008 році ми за кошти міста зробили повну заміну даху. На той час це була дуже велика інвестиція, але вона врятувала саму церкву від руйнації. Ця церква є особлива, бо вона одна з найдавніших у Львові. Цього року ми використаємо більше 1 млн 200 тис грн, щоб привести до пуття фундаменти, зробити ізоляцію, всі роботи, які необхідно», – розповів Андрій Садовий.

Він також додав, що цьогоріч в бюджеті закладено 16 млн грн на відновлення, реставрації та реконструкції храмів.

Варто зазначити, що у 2018 році у бюджеті розвитку міського бюджету м. Львова на проведення реставраційних і ремонтних робіт управлінням охорони історичного середовища передбачено 36,1 млн. грн.

Зокрема, передбачено кошти на ремонтно-реставраційні роботи даху храму Блаженного Климента Шептицького на вул. М. Кривоноса, 1; ремонтно-реставраційні роботи храму Пресвятої Євхаристії з келіями на пл. Музейній, 3; реставраційно-ремонтні роботи храму Святої Трійці на вул. Тершаковців, 1-а; капітальний ремонт сходів на пл. Князя Ярослава Осмомисла, які ведуть до церкви Матері Божої Неустанної Помочі.

Також у 2018 році за кошти міського бюджету Львова, в розмірі 840 тис. грн, буде виготовлено проектно-кошторисну документацію для реставраційно-ремонтних робіт 6 сакральних споруд Львова. Зокрема, передбачено кошти на виготовлення проектно-кошторисної документації на ремонт колишніх келій костелу Францисканок (вул. М. Лисенка, 45), ПКД ремонту храму Покрови Пресвятої Богородиці (вул. Грушевського, 2); ПКД ремонту фасадів Гарнізонного храму св. ап. Петра і Павла (вул. Театральна, 11); ПКД на ремонт Успенської церкви (вул. Руська, 7); ПКД на ремонт церкви св. Іллі (вул. Дорога Кривчицька, 113); ПКД на ремонт церкви Матері Божої Неустанної Помочі.

категорії
Суспільство

Публікації по темі