Магазини масово ігнорують заборону на продаж алкоголю вночі

Невеликі цілодобові крамниці звикли до надприбутків за рахунок нічного продажу алкоголю і систематично ігнорують заборону на продаж алкоголю в нічний час доби.

У березні 2018 року Верховна Рада ухвалила закон, яким дозволила органам місцевого самоврядування самостійно визначати час продажу алкоголю у містах і селах та вводити обмеження.

Наразі заборона на продаж алкоголю існує в ряді міст, серед котрих Львів, Луцьк, Житомир, Чернігів, Кам’янець-Подільський та інші.

Через недосконалість законодавства, сила затвердженого закону носить швидше рекомендаційний характер. Тому кожен працює за своїм графіком. Підрахувати кількість порушників навіть в одному з перелічених міст складно, оскільки усі працюють підпільно.

Як розповів екс-голова департаменту благоустрою та збереження навколишнього середовища КМДА Дмитро Білоцерковець журналісту «Українській Правді», щоб побороти порушників закону потрібно збільшити штрафи за нелегальний продаж алкоголю вночі. На сьогодні вони заплатять всього від 510 до 1 700 гривень. І це за умови, що поліція відреагує на сам факт продажу.

«Я вважаю, що найбільш правильне рішення – дати повноваження Державній фіскальній службі обнуляти ліцензію на продаж алкоголю в разі невиконання рішення місцевої ради. По-перше, продаж алкоголю без ліцензії – це кримінальна справа. По-друге, отримувати ліцензію повторно – це вже великі гроші», – переконує Дмитро Білоцерківець.

Нагадаємо, що заборона продажу алкоголю вночі діє у декількох містах України. Наприклад, у Львові заборона продажу алкоголю після 22:00 діє із 2010 року. За цей час кількість злочинів, скоєних у стані алкогольного сп’яніння, зменшилася у кілька разів.

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі