Мінфін придумав додатковий податок на сигарети

Міністерство фінансів України пропонує ввести додатковий коефіцієнт, що повинен працювати при реалізації сигарет дешевше встановленого мінімуму.

Міністерство фінансів України пропонує ввести додатковий коефіцієнт 1,4 від мінімального акцизу для тютюнових виробів у разі реалізації їх за ціною нижче 1,65 від мінімального акцизу. Про це йдеться в розробленому Мінфіном законопроекті, повідомляє видання Segodnya.ua.

«У відповідності до Директиви (ЄС – Ред.) питома вага акцизного податку в середньозваженій роздрібній ціні тютюнових виробів має становити як мінімум 60%. При цьому сума акцизного податку повинна становити не менше 90 євро за 1000 штук», – йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.

Мінфін зазначає, що введення даного механізму зменшить продаж сигарет за заниженими цінами і поліпшить здорову конкуренцію для всіх гравців на ринку.

Варто зазначити, загальний обсяг ринку сигарет в Україні за 2017 рік знизився на 8,2% в порівнянні з 2016 роком – до 67,1 млрд штук, в основному у зв’язку з підвищенням цін та поширенням незаконної торгівлі.

Після прийняття законопроекту та внесення відповідних змін до Податкового кодексу сигарети можуть подорожчати в середньому на 25% – до 30 грн за пачку в разі прийняття законопроекту про поетапне підвищення тютюнового акцизу до європейського рівня, який Верховна Рада схвалила в першому читанні 14 листопада 2017 року.

За дев’ять років вартість пачки сигарет зросла в 20 разів. Акциз на сигарети в Україні розраховується в гривнях, на інші товари в євро. Тому посилення податків частково «з’їдає» інфляція.

категорії
Суспільство

Публікації по темі