Нардепи взялись за любителів спалювати суху траву та листя

Штрафи за порушення зростуть в 4 рази

Накладати штрафи за спалення сухої трави та опалого листя дозволять працівникам пожежної охорони, добровільним пожежним дружинам і навіть протипожежним об’єднанням громадян.

Про це йдеться у тексті законопроекту №8382, зареєстрованому в Раді 18 травня 2018 року.

Зокрема законопроектом пропонують істотно посилити санкції за порушення встановлених заборон, розширити їх дію, а також дозволити виписувати адмінпротоколи цілій низці відомств і організацій, до сих пір не наділених таким правом.

Зокрема пропонується встановити пряму заборону на спалювання трави та листя в парках, а також інших зелених насадженнях та газонах в межах населених пунктів. Раніше закон не виділяв міста і села із загального правила.

Максимальний штраф за таке правопорушення проект встановлює на рівні 80 неоподатковуваних мінімумів (1360 грн) замість нинішніх 20. Підприємства-порушники за аналогічні проступки повинні будуть виплатити 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Втім, аби вирішити проблему спалення сухої трави та опалого листя, лише збільшення штрафів недостатньо. Відтак депутати пропонують дозволити виписувати протоколи працівникам відомчої та сільської пожежної охорони, представникам добровільних пожежних дружин і навіть протипожежним об’єднанням громадян.

Ті ж органи зможуть штрафувати паліїв рослин поруч автомобільних та залізничних шляхів. А ось карати любителів в полях і степах зможуть органи Міністерства аграрної політики. Причому ці втіхи обійдуться набагато дорожче – до 1500 неоподаткованих мінімумів (25,5 тис грн) з фізичної особи вже за перший злочин.

В разі підтримки законопроекту його норми вступлять в силу на наступний день після офіційної публікації.

категорії
Суспільство

Публікації по темі