На кожного українця припадає близько 300 кг сміття

Україна посідає перше місце у Європі за кількістю сміття на душу населення. Такий рейтинг вона очолює з 2012 року

Україна посідає перше місце у Європі за кількістю сміття на душу населення. Такий рейтинг вона очолює з 2012 року

За даними Мінрегіонбуду, в Україні утворюється понад 11-12 млн тонн твердих побутових відходів щороку. Загалом за роки незалежності у нашій країні накопичилось приблизно 30 млрд тонн сміття. Площа усіх сміттєзвалищ України становить понад 10 тис. га (7% наших територій). Санкціоновані звалища в Україні можна порівняти з розмірами Люксембурга і Мальти, а стихійні – з територією цілої Бельгії.

З 1 січня 2018 року в Україні запрацювала норма закону «Про відходи», яка забороняє вивантаження на полігонах непотребу і зобов’язує сортувати і переробляти сміття. Однак допоки в Україні не розроблять детальний план утилізації та не зміниться культура населення щодо поводження з відходами та сортування сміття – Україна залишатиметься у рейтингу найбрудніших країн світу.

За словами представника Міжнародної організації «Екологія-Право-Людина» Алли Войціховської, на рівні держави відсутня будь-яка стратегія поводження з відходами та бачення відходів як матеріальних чи енергетичних ресурсів.

У Швеції близько 2,5 млн тонн сміття щороку спалюється для вироблення електроенергії. 99% відходів в країні використовується як паливо для електростанцій, або як сировину для виробництва. У Нідерландах з переробленого сміття кладуть велосипедні доріжки, а у Японії будують окремі острови.

Сьогодні в Україні на повну потужність працюють тільки три сміттєспалювальних заводи: у Києві, Дніпрі і Харкові.

категорії
Суспільство

Публікації по темі