«Нова пошта» та «Укрпошта» не можуть поділити PayPal

На початку травня в ЗМІ з'явилася інформація про те, що найбільша приватна компанія «Нова пошта» судиться з НБУ через ліцензії для «Укрпошти»

На початку травня в ЗМІ з’явилася інформація про те, що найбільша приватна компанія «Нова пошта» судиться з НБУ через ліцензії для «Укрпошти». Доки триває судова тяганина поява PayPal в Україні відкладається на невизначений термін.

Про це у своєму блозі пише український блогер Філіп Духлій.

Довгий час в самій «Укпошті» ніяк не коментували таку позицію «Нової пошти» і ось днями в «Укрпошті» розповіли, що «Укрпошта» є національним поштовим оператором і виконує міжнародні зобов’язання України, наприклад «Статут Всесвітнього поштового союзу», «Всесвітня поштова конвенція »,« Угода про поштові платіжні послуги »та інші.

За їх твердженням, відповідно до цих угод, «Укрпошта» зобов’язана надавати послуги з грошових переказів. Це міжнародні договори і вони мають перевагу перед національним законодавством. У той же час, «Укрпошта» не може стати фінансовою компанією, тому що це також суперечить зобов’язанням перед Всесвітнім поштовим союзом.

Спираючись саме на міжнародні угоди, «Укрпошта» надавала послуги з грошових переказів, і уклала прямі договори з платіжними системами на еквайринг карт і отримала ліцензію НБУ на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків.

Філіп Духлій зазначає, що це не сподобалося «Новій пошті», яка не зацікавлена ​​в конкурентоспроможному національному операторі і наявності конкуренції в принципі. Відтак вони подали в суд з вимогою цю ліцензію скасувати.

Все б нічого, але саме «Укрпошта» розглядалася як майбутній партнер PayPal для входу в Україні та отримання ліцензії, це був перший крок для цього. Тепер проект відкладається на невизначений термін поки триватимуть суди «Нової пошти».

категорії
Суспільство

Публікації по темі