Близько року тому в декількох українських школах стартував новий проект Міністерства освіти і науки України – нова Українська школа. З 1 вересня 2018 року цей проект планують поширити на всю Україну.
Методика НУШ розрахована на тривалий час та покликана знищити старі освітні програми, які глибоко вкоренилися в навчальні процеси.
Отже, ознайомимося, яку революцію принесе в собі нова українська освітня реформа.
Чого прагнуть досягти завдяки НУШ?
Головні концептуальні засади НУШ зосередженні на 5 основних складових.
Перша з них – це педагогіка партнерства. Тісна співпраця вихователів, дітей та батьків підсилить взаємовідносини та рівень довіри, що тільки позитивно відіб’ється на навчальному процесі.
Друга – готовність до інновацій. Тільки завдяки експериментальному підходу можна визначити, що найбільше корисно для дітей. Адже кожні зміни мають результати.
Проте, інновації не тільки технологічні, а і внутрішньо процесуальні. До даної програми повинні бути готові не лише учні, а і всі, хто задіяний у виховному процесі.
Третя складова – це нові стандарти і результати навчання. Найпродуктивніше навчання відбувається тоді, коли теоретичні знання використовують на практиці. Діти безпосередньо застосовують почуту інформацію і краще її засвоюють.
Наступна четверта складова полягає в автономії школи і вчителя. Такий підхід дозволить правильно розподілити ресурси навчальних закладів та повноваження управлінських рівнів.
І останній та не менш важливий елемент – фінансування освіти. Його суть полягає в справедливому внеску з сторони батьків, місцевого самоврядування та держави. Тому що всі три сторони повинні бути максимально зацікавлені в якісній освіті для молодого покоління.
Уроки тепер уже не ті.
Учням 1 класів не будуть більше задавати домашні завдання та ставити оцінки. Другокласники тепер будуть витрачати на них не більше сорока п’яти хвилин, третьокласники не більше години і десяти хвилин, а учні 4 класу не більше години і тридцяти хвилин.
Оцінювання проходитиме тільки з кількох предметів: української мови і літератури, математики та природознавства. Усі інші предмети оцінюватимуться умовно.
Весь навчальний матеріал подаватиметься в ігровій формі, щоб максимально зацікавити діток.
З вересня 2018 року на Новий державний стандарт початкової освіти планують перейти всі школи України.