Проти неплатників аліментів готують новий пакет санкцій

Про це повідомив Павло Петренко, міністр юстиції України під час засідання центрального та регіонального штабів Міністерства юстиції України.

Автоматична індексація суми боргів, зростання мінімального розміру аліментів до рівня прожиткового мінімуму, а також кримінальна відповідальність за невиконання рішення судів – усе це чекатиме на злісних неплатників аліментів в разі прийняття нового пакету санкцій.

Про це повідомив Павло Петренко, міністр юстиції України під час засідання центрального та регіонального штабів Міністерства юстиції України.

За його словами, в разі прийняття Верховною Радою нових законів, неплатникам аліментів, які понад рік прострочили виплати, суми боргів автоматично будуть збільшуватися на 20%, причому це буде відбуватися без додаткових рішень судів. У разі, якщо аліменти не виплачуються понад два роки, сума боргу буде збільшуватися на 30%, а у випадках з трирічною заборгованістю буде застосовуватися 50% збільшення суми.

«Ця заборгованість буде збільшуватися, і фактично ця санкція буде стосуватися заборгованості, яка була накопичена до вступу в силу закону», – зазначив Петренко.

Окрім того передбачено збільшити мінімальний рівень аліментів до рівня прожиткового мінімуму. «Зараз мінімальний розмір аліментів становить 900 грн, чого недостатньо для нормального утримання дитини протягом місяця», – наголосив Петро Петренко.

Також законом пропонується посилити покарання тим неплатникам аліментів, які після відповідних рішень судів ухиляються від виконання суспільно корисних робіт. Пропонується передбачити кримінальну відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк до двох років.

В даному випадку пропонується ввести кримінальну відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк до двох років.

Зміни також стосуватимуться виконавчої служби. «Ми пропонуємо, щоб саме на категорії виконавчих проваджень щодо стягнення аліментів ми відпрацювали застосування новітніх механізмів автоматичного арешту коштів та майна боржника», – сказав Петренко.

Відтак, у разі підтримки законопроекту спільно з Нацбанком України буде створено систему обміну інформацією, що дозволить проводити арешт коштів неплатників аліментів автоматично у всіх українських банках, в яких у тих є рахунки.

категорії
Суспільство

Публікації по темі