Реформування галузі ЖКГ відкладається на рік, – Дмитро Франчук

В Україні набув чинності закон № 2454-VIII, яким відклали введення в дію норм закону про житлово-комунальні послуги про водопостачання, електрику, газ та поводження з відходами.

В Україні набув чинності закон № 2454-VIII, яким відклали введення в дію норм закону про житлово-комунальні послуги про водопостачання, електрику, газ та поводження з відходами.

«Головним чином це говорить про те, що значних реформ в галузі ЖКГ на разі не відбудеться ще рік. Закон передбачає нарахування пені за кожний день її прострочення, обмеження та припинення надання послуги в цілому. Він встановлює новий порядок укладення договорів на отримання комплексу житлово-комунальних послуг – водо-, газо-,тепло- електропостачання, вивезення сміття, послугу управління будинком тощо. Йдеться, зокрема, про регулювання відносин між мешканцями і тими, хто надає житлово-комунальні послуги. Документ покликаний перевести ці відносини у ринкову площину і надати нові можливості співвласникам будинків», – зазначає Дмитро Франчук, політичний аналітик.

Він також пояснює, що пропоновані зміни в ЖКГ запроваджують типові види договорів, які дозволять співвласникам будинків або окремим споживачам самостійно обирати модель постачання комунальних послуг у їх будинках. «Так, вони зможуть домовлятися з компанією-управителем, яка буде надавати послуги, щодо вартості послуг. Так само співвласники зможуть делегувати управителю частину функцій з управління спільним майном будинку», – пояснює Дмитро Франчук.

Відтак, набуття чинності законом № 2454-VIII відтермінує реформування взаємовідносин між постачальник послуг та споживачем у сфері Житлово-комунального господарства.

Варто також зазначити, що Закон про житлово-комунальні послуги, яким надається право споживача укладати договори з постачальником послуги, мав набути чинності 10 червня цього року. Втім, у зв’язку із неготовністю усіх підзаконних актів, уряд відклав введення норм в дію.

Відтак нововведення планується ввести в дію з 1 травня 2019 року, після завершення опалювального сезону.

На 1 серпня 2020 року перенесли початок дії норми про штрафи для компаній за порушення термінів встановлення лічильників на тепло, гарячу і холодну воду.

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі