ТОП-5 унікальних архітектурних звершень міста Дніпро

Дніпро – модерний мегаполіс. Це місто ладне поборотись за звання столиці сучасної української архітектури.

Дніпро – модерний мегаполіс. Це місто ладне поборотись за звання столиці сучасної української архітектури. Незважаючи на значну кількість незавершених будівельних проектів – місто продовжує розбудовуватись. Що таке «Дніпровський Манхеттен» і «Китайська Стіна» на берегах і масивах Дніпра і чи насправді набережна міста є найдовшою в Європі дізнавайтесь у нашому матеріалі.

«Менора» – найбільший єврейський комплекс у світі.

Комплекс формують сім веж, найвища з яких досягає 77 метрів. Перший поверх будівлі оздоблений дорогим єрусалимським каменем. У будівлі розташовані офісні приміщення, торгові площі, кафе, ресторани, конференц-зали, бібліотека. На трьох поверхах будівлі також функціонує музей «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні», де в експозиціях, окрім традиційних вітрин з експонатами, використовуються мультимедійні інсталяції, голограми, трансляція аудіо і відеодоріжок. Найпопулярнішим місцем в центрі залишається оглядовий майданчик. Він знаходиться на даху 6-ої башти на висоті 63м. З нього відкривається панорамний вид на усе місто Дніпро.

Найдовша набережна Європи

У місті Дніпро знаходиться найдовша у Європі набережна. Вона простягається вздовж правого берегу Дніпра майже на 30 кілометрів. Звідси вдається помітити і Мерефо-Херсонський залізничний міст – перший міст у світі, який був збудований із залізобетону.

Вежі близнюки

Ансамбль складається з двох веж, що на момент побудови були найвищими спорудами в Україні, і двох житлових багатоповерхівок. Завдяки цілому комплексу правий берег міста можна сплутати з набережними декількох американських міст. Саме місто Дніпро інколи називають «українським Манхеттеном»

Катериносласький бульвар – колись звалище і місце неорганізованої парковки

Катеринославський бульвар – пішохідна зона, яка після урочистого відкриття у 2004 році отримала неофіційну назву «Новітній Арбат». Прикрашають бульвар – цілий ряд фонтанів і нічних ліхтарів. Ба більше, на Катеринославському бульварі знаходиться найпопулярніший пам’ятник міста «невідомий олігарх».

Радянська китайська стіна

При створенні цього житлового масиву радянським архітекторам вдалося створити яскравий, як тоді здавалось, індивідуальний образ житла. Панельна будова – розтягнулася майже на два кілометри. Через такі розміри, цей «архітектурний ідеал» отримав у народі назву «Китайська стіна».

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі