У Львові реставрують дах і купол будинку на площі Міцкевича

Дах і купол будинку на площі Міцкевича 6/7 не реставрували понад 100 років

Очікувана вартість ремонтно-реставраційних робіт складає 3 млн 50 тис. грн.

«Будинок на пл. Міцкевича, 6/7 збудований у 1908−1909 році. З часу його збудування і до сьогодні дах не ремонтувався. Тобто даху більше 100 років. Дах дуже складний. Він виконаний із цинкової бляхи і має на своєму наріжнику купол зі скульптурним декором. Купол в дуже поганому стані. Була загроза, що він просто впаде. Тоді б ми мали велику прикрість, якщо б купол був втрачений. Крім того сам дах протікав у різних місцях. Загальна вартість робіт лише з реставрації даху – понад 3 млн. грн. На роботи поки маємо лише 1 млн. грн. Якщо буде збільшено фінансування до 3 млн. грн, то усі роботи можна буде завершити до кінця року», – повідомила начальник управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко.

Вона також зазначила, що ще залишилось чимало об’єктів, зокрема дахів, у Львові, які потребують капітальної реставрації.

Зі свого боку директорка підприємства «Володар-Маркет» Надія Мелета, яка є підрядником по виконанню реставраційних робіт даного об’єкту розповіла, що станом на сьогодні вже виконано 70% робіт.

«В процесі робіт вже виконано практично 70% самого даху, заміна дерев’яних конструкцій та покрівлі. Тепер в процесі приступаємо до найскладніших робіт – до куполу і передбачаємо, що по куполу виникнуть також додаткові роботи, оскільки всі декоративні оздоблення на куполі практично зруйновані», – зазначила Надія Мелета.

Нагадаємо, що управління охорони історичного середовища ЛМР виступила замовником робіт зі зміни дахової покрівлі і ремонту фасадів будівель в центральній частині міста. На ремонтно-реставраційні роботи було виділено 36 млн гривень із міського бюджету.

 

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі