У Шевченківському районі Львова капремонту потребує понад 100 будинків

У Шевченківському районі Львова капітального ремонту потребують 115 будинків, що були збудовані у період 1930-1970 років. Іще 46 потребують реконструкції.

У Шевченківському районі Львова капітального ремонту потребують 115 будинків, що були збудовані у період 1930-1970 років. Іще 46 потребують реконструкції.

Про це йдеться у відповіді Шевченківської районної адміністрації на інформаційний запит ІА Вежа.

Загалом в Шевченківському районі Львова  наявні 161 будинок, що були збудовані в період 1930-1970 роки. Загалом це 180266,3 кв.м. житла, що складає 10% усього житлового фонду району. Усі вони потребують капітального ремонту або реконструкції.

Зокрема Шевченківська РА повідомляє, що 115 будинків потребують капітального ремонту. Іще 46 потребують реконструкції.

Варто зазначити, що будинки масових серій, так званні хрущовки, сталінки, тощо, були збудовані у період 1930-1970-х років. Період їх експлуатації давно вичерпаний. Втім Україна досі не випрацювала на рівні міністерств механізму дій щодо вирішення даної проблематики.

Раніше Лев Парцхаладзе, заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України, зазначив, що Мінрегіон закінчив роботу над концепцією реновації застарілого житлового фонду країни і незабаром планує винести цей документ на загальне обговорення.

За його словами, проектом буде передбачено обидва варіанти вирішення давно назрілої проблеми: і знесення старого житла, і модернізація існуючих будівель. Але досі дискусійними залишаються багато питань, зокрема кількість мешканців, чию згоду треба отримати інвестору для початку проекту реконструкції.

Тому на швидке ухвалення нового закону замість документа зразка 2006 року, що існує, але належним чином не діє, розраховувати не варто. Максимум, що вдасться зробити відносно швидко — затвердити концепцію в Кабміні і внести законопроект у Верховну Раду.

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі