У 2018 році відбудеться переоснащення шахт Львіввугілля

Напрямом сучасного розвитку вугільної галузі України Міненерговугілля вбачає залучення кредитних коштів під державні гарантії задля технічного переоснащення шахт

Ключовим напрямом сучасного розвитку вугільної галузі України Міненерговугілля вбачає залучення кредитних коштів під державні гарантії задля технічного переоснащення шахт й, відповідно, нарощення обсягів видобутого кам´яного вугілля. Зокрема, є напрацювання такого плану у ДП «Львіввугілля».

Про це повідомляє прес-служба держпідприємства, пише Голос Сокальщини.

Йдеться про залучення ДП «Львіввугілля» 112 199 тис. грн  для реалізації інвестиційного проекту  «Технічне переоснащення ВП «Шахта «Відродження» та 228 108 тис. грн на інвестпроект «Оснащення нових лав ВП «Шахта «Степова» Постановами Кабінету Міністрів України №995, 996 від 20.12.2017р. погоджено пропозицію Міненерговугілля щодо надання держгарантій для забезпечення виконання боргових зобов´язань за цими кредитами, проте фінустанов, згідних надати такі позики, не було.

“У Держбюджеті-2018  передбачено спрямувати ДП «Львіввугілля» 136,141 тис. грн на інвестпроектами на технічне переоснащення, у т.ч. для вкрай важливого для перспективи шахти «Відродження» придбання стругової установки. Затверджено графік, відповідно до якого кошти надходитимуть поступово у липні-листопаді. Але зважаючи на аналіз стану проведення торгів та умов виготовлення й поставки обладнання, такі терміни поступлення коштів не забезпечують плановий монтаж лави. Ще у березні ДП «Львіввугілля» звернулося у  Міністерство з листом про перенесення терміну першого траншу на квітень, Міненерговугілля, у свою чергу, звернулося до Мінфіну, проте станом на сьогодні питання не вирішене”, – зокрема зазначив директор з капбудівництва, інвестиційної діяльності та реструктуризації ДП “Львіввугілля” Юрій КЛЮЧКОВСЬКИЙ.

Наразі вже проведено попередні перемовини з чеським виробником стругів «Corum Group», який готовий забезпечити шахту «Відродження» відповідним обладнанням. Усе залежить від того, як швидко розпочнеться фінансування проекту.

Також на даний час за ініціативою Міненерговугілля на розгляді в Уряді є проект постанови «Про надання у 2018 році державних гарантій за зобов´язаннями ДП «Львіввугілля» з метою реалізації інвестпроектів для шахт «Степова» та «Відродження» на суму 340,3 млн грн, щоб залучити недержавні кошти на розвиток виробництва.

Таким чином, держпідприємство намагається усіма можливими шляхами залучити кошти для модернізації шахтного обладнання.

категорії
Суспільство

Публікації по темі