«ІА Вежа» публікує чіткий і простий алгоритм дій, який допоможе розібратись у тонкощах отримання дозволу на «зелений тариф» приватному господарству в Україні.
Перший етап. Закупівля і монтаж генеруючої установки
Генеруюча установка складається із основного обладнання – сонячних панелей, які становлять близько 70% вартості СЕС і інвертора потужності. Сонячну електростанцію необхідно розмістити на споруді, котра є офіційно оформленою і належить Вам. До Вашого господарства має бути підведена лінія електропередач, котра може транспортувати потужність не меншу за потужність вашої СЕС.
Законопроект №2010-д «Про внесення змін до деяких законів України щодо конкурентних умов виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії», передбачає будівництво приватних СЕС до 30 кВт.
Другий етап. Подання заяви в РЕМ про підключення СЕС
Заяву на підключення СЕС потрібно подати у місцевий РЕМ, де є зразок цієї заяви, яку потрібно заповнити.
Третій етап. Отримання організаційно-технічних заходів (ОТЗ)
РЕМ повинен видати ОТЗ. Заявник оплачує обладнання (модем та послугу монтажу, а також двонаправлений лічильник), що коштує приблизно 7-8 тис грн.
Четвертий етап. Укладання договору купівлі-продажу між власником приватного домогосподарства та обленерго
Представник обленерго приїздить на об’єкт, якщо СЕС відповідає усім нормам – Ви підписує договір, у якому вказуєте реквізити для отримання коштів. Згідно з законом «Про електроенергетику» держава гарантує оплату за надлишок електроенергії по 0,18 євро за 1 кВт. «Зелений» тариф оновлюється до зміни курсу євро щокварталу.
Зазначимо, «Зелений» тариф – це спеціальний тариф, за яким держава купує електричну енергію, вироблену з енергії сонця або вітру генеруючими установками приватних домогосподарств. У такий спосіб, держава заохочує населення виробляти електроенергію з безпечних альтернативних джерел.