12 фактів, які треба знати про перевірку декларацій

За чотири етапи декларування, з 2016 про травень 2019 року, в електронному Реєстрі декларацій зібрано 3 млн 984 тис. документів.

НАЗК підготувало підбірку фактів про перевірку декларацій

За чотири етапи декларування, з 2016 про травень 2019 року, в електронному Реєстрі декларацій зібрано 3 млн 984 тис. документів. З них – 2 млн 786 тис. щорічних декларацій.

Для здійснення автоматизованої перевірки даних НАЗК підготувало та впровадило спеціальну програму – Систему логічного та арифметичного контролю (ЛАК).

Перевірку 2,7 млн електронних декларацій Система виконала за 5 днів.

Декларації, які автоматично визначені Системою як такі, що мають найбільше корупційних ризиків, потрапляють у так звану «червону зону» для проходження процедури повної перевірки. Це переважно декларації осіб, які займають відповідальне або особливо відповідальне становище.

За шість місяців 2019 року розпочато 1030 повних перевірок декларацій. Ухвалено 555 результатів повної перевірки декларацій.

Ранжування декларацій Системою ЛАК здійснюється повністю автоматично та без втручання працівників НАЗК, що повністю виключає корупційну складову.

За результатами перевірки 2,7 млн декларацій у «червоній зоні» опинилися 207 тис. декларацій.

З 207 тис. декларацій «червоної зони» станом на 18 червня 140 тис. декларацій вже перевірені Системою ЛАК на відповідність відомостям 13-ти державних реєстрів та баз даних, які можуть містити інформацію про окремі об’єкти декларування.

Декларації в автоматичному режимі звіряються з 13 реєстрами за схемою: Реєстр НАЗК здійснює запит до реєстру – реєстр обробляє інформацію – надсилає відповідь до Реєстру НАЗК.

Для перевірки даних однієї декларації робиться від 60 до 100 запитів до реєстрів.

Система ЛАК звіряє інформацію з декларацій з даними 13-ти реєстрів. З початку запуску Система перевіряла 2 тис. декларацій в тиждень, сьогодні ця цифра досягла 37 тис. на тиждень.

Для перевірки 51 тис. документів було зроблено 7 млн 500 тис. запитів до реєстрів. Це величезний масив інформації, для забезпечення якого технічна команда НАЗК постійно співпрацює з держателями реєстрів над підвищенням ефективності та якості зв’язку з метою довести кількість перевірок декларацій до 100 тис. на тиждень.

категорії
Суспільство

Публікації по темі