18 закладів загальної середньої освіти Дрогобицького району опалюють дровами

Саме в Дрогобицькому районі найбільше закладів освіти потребують модернізації системи опалення.

У Дрогобицькому районі Львівської області 18 закладів загальної середньої освіти досі опалюють дровами.

Про це зазначає, у відповіді на інформаційний запит ІА “Вежа”, Львівська обласна державна адміністрація.

Згідно зазначеної інформації, 18 закладів загальної середньої освіти Дрогобицького району опалюють дровами. Окрім того, на тому ж виді опалення залишаються 12 закладів Стрийського району, серед яких 11 шкіл та один садочок. Також по 11 закладів загальної середньої та дошкільної освіти припадають на Сколівський та Буський райони.

До слова, газом найбільше опалюють закладів у Золочівському та Городоцькому районі: 36 та 33 відповідно. Вугіллям – 26 закладів у Старосамбірському районі та 25 у Бродівському.

Зазначимо, що електричними котельнями обігрівають 10 шкіл та 2 садочки у Турківському районі. Це найбільше серед районів області.

Нагадаємо, як раніше повідомлялось, у 15 закладах освіти Жидачівського району, Львівської області приміщення опалюють за допомогою твердого палива (дров).

Юрій Гурський, керівник відділу освіти Жидачівської районної державної адміністрації, пояснив, чому немає сенсу замінювати застарілі печі. «По окремих об’єктах печі дійсно в поганому стані, однак там немає іншої альтернативи опалювати. Це стосується малокомплектних шкіл з малими приміщеннями у віддалених глухих селах, де встановлене пічне опалення. У тих школах, на жаль, немає майбутнього, оскільки ці заклади потенційно підуть на ліквідацію», – зазначив Юрій Гурський.

Разом з тим, в районі проводять модернізацію твердопаливних котлів. «Цього року ми встановили нові твердопаливні котли. Дві котельні поміняли, а в одній замінили систему теплопостачання, тобто внутрішню розводку теплотрас. Більше ми коштів не маємо, тобто наразі вже не плануємо нічого замінювати. І не відомо, що буде в наступних роках», – розповів Юрій Гурський.

За підрахунками керівника відділу освіти, в середньому для повної модернізації системи опалення одного закладу в розрахунку на середню площу школи в 2000 квадратних метрів потрібні кошти в межах 1,5 млн грн.

категорії
Новини ЛьвівщиниСуспільство

Публікації по темі