400 гривень на місяць: в Україні хочуть ввести обов’язкове медстрахування

Розмір обов'язкового внеску визначатиме Кабінет Міністрів.

У Верховній Раді зареєстрували Законопроект №9163, яким передбачають обов’язкове медичне страхування для населення.

Документ оприлюднили на офіційному веб-порталі Верховної Ради України.

Згідно документу, оплачувати страхування зобов’яжуть роботодавця, а якщо людина безробітна, за неї заплатять місцеві органи влади.

У проекті йдеться, що розмір обов’язкового внеску визначатиме Кабінет Міністрів, однак депутати вказують, що сума повинна бути не менше 400 грн за особу.

Автори проекту пропонують розділити медпослуги на ті, які покриватиме держава, і ті, які відшкодує страховка.”Українці за свій рахунок фінансують систему охорони здоров’я на 60%, а держава на 40%. У результаті медична допомога для українців стала катастрофічно недоступною економічно і фізично”, – зазначають депутати в пояснювальній записці до проекту.

При цьому зазначимо, що у проекті Держбюджету ззазначений той же перелік медпослуг, що і в нинішньому законі. Це екстрена медична допомога, первинна допомога – лікування у терапевта, сімейного лікаря та педіатра; спеціалізована та високоспеціалізована медична допомога; паліативна медична допомога і реабілітація; медична допомога дітям до 16 років, ведення вагітності й пологів.

Також в законопроекті зазначено, що страхування покриватиме діагностику, лікування, профілактику, реабілітацію і ліки. Перелік послуг залежатиме від договору зі страховою компанією.

Відповідно до проекту, річний внесок за кожну людину коштуватиме приблизно 4783 гривні, або 398,56 гривні щомісячних платежів.

Законопроект №9163 ще повинен пройти обговорення в комітетах парламенту і отримати експертний висновок, тільки потім його можуть винести на голосування.

категорії
Суспільство

Публікації по темі

Новини