5 найвідоміших українських стартап-проектів hardware

Усе більше розробників по усій Україні з головою занурюються у новий світ хардверних технологій

Усе більше розробників по усій Україні з головою занурюються у новий світ хардверних технологій створюючи чудові продукти, якими вже розпочали користуватись у Китаї та Європі.

Сьогодні в Україні катастрофічний дефіцит промислових дизайнерів та інженерів, які можуть виготовляти не програми або веб-сайти, а пристрої й ґаджети. «IA Vezha» розповідає про декілька hardware-проектів зі Львова та Києва.

Kray Technologies

Kray Technologies – дрон, який допомагає збільшити врожайність і зменшити обсяги внесення добрив в агросекторі. Оснащений системою комп’ютерного бачення, яке дозволяє розпізнавати перешкоди і автоматично ухилятися від них. Дрон літає зі швидкістю 110 км/год на висоті 1 м над рослинами. Політ триває від 5 до 22 хвилин. За один виліт покривається до 20 гектарів землі.

Нещодавно Фонд цивільних досліджень та розвитку США (CRDF Global) виділив компанії грант у рамках власного конкурсу стартапів.

PassivDom

Це компанія, яка за допомогою технології 3D-друку створює повністю готові до проживання будинки, які не вимагають підключення до місцевих енергомереж і водопостачання. Стіни для будинків складаються з вуглецевого волокна і склопластику.  Дах покривається сонячними панелями. На 3D-принтері друкують також підлогу і стелю, а вікна і двері вмонтовують вже особисто люди.

EYE

Компанія Discoperi розробила EYE – систему, спрямовану на підвищення безпеки дорожнього руху за допомогою використання штучного інтелекту. Система «Eye» сканує дорогу у режимі реального часу і повідомляє водія про потенційну загрозу навколо. Особливістю системи також є те, що вона здатна аналізувати агресивну поведінку інших водіїв.

Luciding

Luciding – пристрій для контролю власних снів. У Luciding вбудований Bluetooth-модуль, за допомогою якого можна перевірити чи увімкнений пристрій. Заряджається гаджет через microUSB кабель, одного заряду батареї вистачає приблизно на 2-3 ночі використання. Надівши на голову LucidingCatcher программа на смартфоні розпочинає  аналізувати активність головного мозку і визначає, коли у людини настає фаза швидкого сну. Саме у цей момент Luciding розпочинає працювати. Він посилає 30-секундний електричний сигнал на частоті 40 герц, який практично дорівнює частоті роботи мозку. Це дозволяє людині контролювати свій сон і змінювати його зміст. Влітку 2017 року, український ґаджет для усвідомлених снів Luciding зібрав на Kickstarter більше, ніж  75 тисяч доларів.

Petcube

Petcube – це невеликий алюмінієвий куб, у який вмонтована камера, динамік, мікрофон та лазерна указка. Пристрій під’єднується до Wi-Fi, завдяки цьому, незалежно від місця власного знаходження, кожен зможе перевірити, чим займається його домашній улюбленець. Цей продукт є чи не найуспішнішим українським hardware. У компанії прогнозують, що вже через п’ять років понад 40 млн сімей матимуть у своєму розпорядженні такий пристрій для спілкування з домашніми тваринами.

категорії
Суспільство

Публікації по темі