80% мостів на Львівщині потребують ремонту, – Роман Кокотайло

Роман Кокотайло прокоментував ситуацію стосовно аварійності мостів у Львівській області.

Велика частка автомобільних мостів та шляхопроводів збудована у 50-80 роках. Приблизно 80% мостових переходів потребують ремонту: деякі експлуатаційного, деякі поточного, деякі капітального.

Про це в коментарі журналісту ІА “Вежа” розповів Роман Кокотайло, т.в.о. директора департаменту дорожнього господарства, транспорту та зв’язку облдержадміністрації.

«Розуміючи ситуацію з аварійністю мостів в області, ми з 2015 року почали їх відновлення. У 2015 році ми розпочали роботу з самого основного мосту – це шляхопровід біля села Холодновідка (Пустомитівського району), що на кільцевій дорозі довкола Львова (Західний об’їзд). З того часу ми кожного року рухаємось з наростаючими темпами», – розповів Роман Кокотайло.

Зазначимо, що у 2016 було відремонтовано 5 мостів. З них три автомобільних мости на дорогах державного значення та два моста на дорогах місцевого значення.

Як зазначив Роман Кокотайло, у 2017 році поставили рекорд не тільки по Львівській області, але і можна сказати, по всій Україні щодо кількості відремонтованих мостів. Усього було відремонтовано 13 мостів (6 мостів на дорогах місцевого значення та 7 автомобільних моста на дорогах державного значення). Усі мости були різною протяжністю, починаючи від 6 м і закінчуючи 180 м. Одним з таких був міст у Турківському районі. Приблизно за 1 млн гривень збудували повністю новий міст і дали людям можливість комфортніше добиратися до населеного пункту.

У 2018 році планують відремонтувати 4 мости на дорогах місцевого значення та 4 мости на дорогах державного значення. Наприклад, У Жидачівському районі розпочали роботи з будівництва нового мосту через р. Дністер у с. Заліски. Планують закінчити ремонт до кінця наступного року, оскільки на цей рік з державного бюджету виділено лише 50 млн грн. Такий міст потребує понад 200 млн гривень.

«Протяжність моста, стан, вид роботи, транспортне навантаження – основні критерії, які визначають тривалість ремонту та суму. Як показує практика, якщо ми говоримо про капітальний ремонт мосту, то в середньому це займає 3 роки», – розповів Роман Кокотайло.

Додамо, що загалом на автомобільних дорогах Львівської області 1644 мостів та шляхопроводів загальною протяжністю 31,5 тис. метрів погонних. З них – 460 мостів державного значення, 1184 – місцевого значення.

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі