88% усіх електромереж Львівщини зношені та потребують капітального ремонту

Вік більшості мереж понад 25 років.

Обсяги мереж ПрАТ «Львівобленерго» вік яких більше 25 років, тобто повністю відпрацював свій ресурс, складає 88% від загальної кількості електромереж.

Значна кількість зношених електромереж в області зумовлює часті непередбачуванні пошкодження, навіть під час незначних стихійних явищах, зазначає Львівська обласна державна адміністація у відповіді на інформаційний запит ІА «Вежа».

Як зазначається, за 8 місяців 2018 року, кількість аварійних відключень електроенергії по ПрАТ «Львівобленерго» становила 7910 випадків. При цьому середня тривалість відключення електроенергії становить 187 хвилин.

Також зазначається, для будівництва, модернізації та реконструкції електричних мереж передбачені кошти у межах Інвестиційної програми товариства. «Враховуючи те, що вартість будівництва однієї підстанції напругою 110 кВ складає приблизно 200 млн. грн, що співрозмірне з обсягом всієї Програми Товариства, цих коштів недостатньо для технічного переоснащення, реконструкції та модернізації мереж», – зазначається у відповіді на інформаційний запит.

При цьому Львівська обласна державна адміністрація зазначає, що разом із запровадженням стимулюючого тарифоутворення в Україні загальний обсяг Інвестиційної програми зросте у декілька разів, що дозволить значно покращити стан існуючих електромереж та здійснити будівництво нових.

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі