АЧС: за сім років власники господарств отримали менше 1% компенсацій

Поголів’я українських свиней скорочується до 500 тисяч голів щороку.

В Україні не вщухає африканська чума свиней (АЧС). Головною причиною поширення хвороби є незахищеність промислових виробників свинини — відсутність компенсації за знищених через АЧС свиней.

Про це у своєму блозі написав генеральний директор ТОВ “Центр підвищення ефективності в тваринництві” Микола Бабенко.

“За сім років регулярної реєстрації хвороби в Україні господарствам з бюджету компенсовано за знищених свиней менше 1% від їхньої вартості”, – написав він.

Поголів’я українських свиней скорочується до 500 тисяч голів щороку, переконаний Микола Бабенко.

“Але це скорочення відбувається саме через економічну проблему – збитки фермерів, а не через ветеринарну – Африканську чуму свиней (АЧС). Хоча її, так само як і першу, замовчують, намагаючись не помічати справжні причини поширення цього захворювання в Україні”, – підкреслив він.

Нагадаємо, раніше повідомляли, що у січні 2019 року Україна імпортувала 2,1 тис. тонн свинини загальною вартістю 3,8 млн дол. Так, у січні 2019 року головним постачальником свинини в Україну була Польща. З Польщі Україна імпортувала свинини на 2 млн дол.

Друге місце у списку належить Німеччині. У січні Україна завезла з Німеччини свинини на 697 тис. дол. На третьому місці – Данія. У січні Україна експортувала з Данії свинини на 534 тис. дол.

Водночас, минулого місяця Україна поставила на експорт всього 84 тонни свинини загальною вартістю 180 тис. дол.

категорії
Суспільство

Публікації по темі