Аграрії не підтримують обмеження набуття землі у власність

Положення потребують доопрацювання.

Аграрний комітет Верховної Ради України представив проміжні підсумки діяльності робочої групи пропозицій щодо проведення земельної реформи. Запропоновано 4 варіанти запуску ринку землі та основні положення його функціонування. Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» входить до згаданої робочої групи, а представлені умови ринку землі є компромісними пропозиціями між всіма її учасниками.

Члени робочої групи дійшли згоди щодо необхідності продажу державних та комунальних земель виключно на електронних торгах, надання орендарю переважного права купівлі добросовісно орендованої земельної ділянки, встановлення мінімальної ціни продажу на земельну ділянку на рівні НГО, декларування походження коштів, за які придбавається земельна ділянка.

У запропонованих варіантах запуску ринку землі, залежно від моделі та етапу, максимальні площі, що можуть набуватися у власність, коливаються від 200 га до 20 тис. гектарів. Пропонується суттєве обмеження максимальної площі у користуванні с/г підприємств. Обмежуються у доступі до ринку певні категорії юридичних осіб, а також встановлюється фактично повна заборона на набуття с/г земель українськими юридичними особами, які мають частково залучений іноземний капітал.

В Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» звертають увагу на те, що ці положення потребують доопрацювання, оскільки не дозволять отримати значного економічного зростання в АПК та призведуть до появи «сірих» схем накопичення землі. «Будь-яка заборона спонукає до пошуку шляхів, якими можна її обійти. Учасники ринку будуть намагатися зберегти наявний земельний банк, тому запропоновані обмеження оренди в 20 тис. га можуть створити підґрунтя для пошуку та застосування непрозорих схем роботи», – наголосив Роман Граб, координатор земельного комітету Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу».

Довідка

Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ) — це об’єднання передових агропромислових компаній України. У 2018 році УКАБ впевнено утримує статус асоціації № 1 в АПК України, об’єднуючи понад 100 знакових представників галузі — агрокомпаній та постачальників сільгоспресурсів, націлених на подальший розвиток вітчизняного агробізнесу.

Діяльність УКАБ сприяє ефективному веденню бізнесу в АПК України і охоплює практично всі його процеси, від залучення інвестицій до глобальних завдань підвищення ефективності роботи аграрних компаній і розробки пропозицій з удосконалення аграрної політики.

категорії
БізнесСуспільство

Публікації по темі