Активісти від Львівщини звернулися до Верховної Ради з вимогами доступного розмитнення – селекторна нарада

Активісти підготували повторне звернення до уряду.

Сьогодні, 30 листопада, відбулася селекторна нарада “Львів за доступне розмитнення”в Львівській облдержадміністрації (ЛОДА) за участю представників уряду.

Про це інформує Іван Спринський, член організації «Рабів до раю не пускають» сьогодні, 30 листопада, на своїй сторінці у Facebook.

«Хочу прочитати вам звернення активістів, громадян, які зібралися 9-го числа під Львівською обласною адміністрацією, адресоване Президенту України Порошенку Петру Олексійовичу, прем’єр-міністру України Гройсману Володимиру Борисовичу, голові Верховної Ради України, голові Львівської обласної державної адміністрації», – зазначив Тарас, один із представників активістів від громади Львівщини.

Зокрема вимагають у найкоротший термін розглянути звернення та поставити справу на особистий контроль, невідкладно внести зміни щодо розмитнення автомобілів на іноземній реєстрації, а саме:

– встановити умови платежу за розмитнення автомобіля у сумі 26% від вартості автомобіля закордоном, у ті 26% включається ПДВ 20%, пенсійним збір 4,5%, 1,5% військового збору, а також додатково сплачуючи 4% від розміру акцизу;

– легалізація номерів на іноземній реєстрації, які вже перебувають на території України, а також скасувати необґрунтовано високі штрафи за порушення терміну перебування нерозмитненого автомобіля на території України;

– продовження дії норми, яка надає право транзитного ввозу автомобіля на територію України терміном 5-10 днів;

– (не була включена у Закони № 8487 та 8488) надання пільг у розмитнення автомобілів і попереднім опрацюванням самої пільги, а також надання можливостей пільгової реєстрації автомобіля безпосередньо на фізичну особу. Вказана пільга надається для учасників бойових дій, афганців, інвалідів I-II-III груп, інвалідів з дитинства, постраждалих внаслідок аварії ЧАЕС, малозабезпеченим сім’ям, пенсіонерам. За для унеможливлення спекулювання за допомогою вказаної пільги із встановленням обмеження на право пільгового розмитнення одного автомобіля без права перепродажу протягом 3-ох років;

– у зв’язку із святами, що наближаються, велика кількість співвітчизників-українців, які працювали закордоном, будуть повертатися в Україну, щоб відвідати рідних та близьких. На жаль, діючий закон позбавляє перетин кордону на автомобілі з іноземною реєстрацією, так як не всі автомобілі перебувають на консульському аудиту. Надання закону безперешкодно можливостей цьому всьому потрапити до своїх рідних;

– негайне реагування і позбавлення можливостей торгівлі з країною-агресором.

Активіст зазначив, що звернення наразі зорієнтоване від громади Львівщини.

«Інформуємо представників з інших областей та запрошуємо 9 грудня 2018 року приїхати в місто Львів на Всеукраїнське віче серед небайдужих громадян України. Які боролися і продовжують боротися за свої права», – повідомив під час наради Іван Спринський, активіст, член організації «Рабів до раю не пускають».

Іван Спринський зазначив, що закони уряду про «адекватне розмитнення» викликають питання стосовно перепрацювання урядом і представниками ДФС умовної процедури чи амністії для водіїв на єврономерах, чи процедури на законне розмитнення. «Вам ж відомо, що більш ніж за 4 роки поки ці машини наповнювалися в Україні певна частина водіїв фактично не має повного пакету документів у зв’язку з тим, що були введені в оману або приватними компаніями, як ставили на свої фірми авто, або тими чи іншими організаціями, які казали, що машина може заїхати будь-як, а потім все буде гаразд», – заявив він.

Додав, що станом на сьогодні у водіїв відсутній механізм виїзду на авто з України для того, щоб отримати необхідні документи та зняти автомобіль з обліку.

Зокрема Іван Спринський наголосив на важливості скасування або розгляду відтермінування по заставі 5-10 днів транзиту.

В свою чергу, Сергай Серветник, помічник-консультант народного депутата Ніни Южаніної, зазначив, що проект щодо прийнятих норм був відомий майже рік тому і погоджений з активістами з усіх областей. «Тут трохи некоректно говорити про те, що ніхто не знав і міг здогадатися, що відбудеться, коли цей закон буде прийнятий», – зауважив він.

Стосовно виїзду-в’їзду та документів Іван Спринський зазначив, що у певної частини власників авто є тех-паспорта, в які не вписані дані про власників авто, внаслідок чого не можуть зняти авто з реєстрації, оформити купчу і подаватися на розмитнення.

У відповідь на це Андрій Войцещук, директор департаменту організації митного контролю, наголосив, що маючи на руках тех-паспорт, власник автоматично отримує реєстраційний документ. «Це вже є один документ, який ми вимагаємо. Другий документ, який ми вимагаємо, це право власності на цей автомобіль. Він ніяким чином не зіштовхується з технічним паспортом. Правом власності буде договір купівлі-продажу між об’єктом іноземним, який надав транспорт, і особою», – зауважив він.

Активіст пояснив, що людям, які отримали автомобілі за допомогою певних схем з посередникам наразі доведеться знову їх шукати та «провертати» повторну схему вже для того, щоб ці авто успішно розмитнити.

«Я не підштовхую і не закликаю входити в якісь нові схеми. Я прошу лиш звернутися до тих, хто ці автомобілі дарували чи давали на доручення, для того, щоб вони ці автомобілі нормально вам переоформили», – відповів Андрій Войцещук.

При цьому, Іван Спринський відмітив, що на Львівщині за збір необхідного пакету документів від попереднього власника необхідно заплатити 450-600$.

На зауваження Андрія Войцещука про те, що надавати пільги афганцям і пенсіонерам не є компетенцією Державної фіскальної служби і навіть Міністерства фінансів України, член громадської організації влучно заявив: «А якщо говорити про Мінфін, це була компетенція ваша зробити комісію законодавства і засунути всіх у фінансову діру».

Іван Спринський зокрема уточним про можливість створення тимчасово роз’яснювальних центрів при митницях, які не братимуть від людей великих коштів, а зможуть офіційно пояснити, яким чином їм здійснити цю процедуру.

Ростислав Замлинський, перший заступник голови ЛОДА, у свою чергу запропонував розіслати усім відповіді на поширені питання стосовно необхідності і етапів розмитнення авто на іноземній реєстрації.

Директор департаменту організації митного контролю, в свою чергу, вважає, що навпаки потрібно усім митницям організувати «гарячі лінії». «У нас такі центри є у Державній фіскальній службі, але розумієте, що якщо всі починають до них дзвонити, вони не можуть додзвонитися», – заявив він. Зокрема зазначив, що роз’яснити інформацію про розмитнення населенню можуть і митники на пунктах.

«Однозначно ми не будемо ставити інтереси тих громадян, які вже третій тиждень продовжують протест тут, під ОДА, з непогодженням щодо цих законів вище інтересів громадян інших. Я наскільки розумію, що в ДФС України і у всіх присутніх на селекторі немає жодних зауважень щодо двох законів, і насправді є бачення у Києва і в комітету, що це все саме добре, світле і божественне, що могли дати громадянам України», – підсумував Іван Спринський.

Також він додав, що громада Львівщини наразі робитиме все, щоб процедура розмитнення для громадян, які цього бажають, стала доступною допоки існують і мають законну силу згадані законопроекти. Окрім цього, чекатиме 6 грудня з’їзду всіх областей у Львові з вимогою щодо скасування цих законопроектів та ряду інших вимог.

Нагадаємо, вчора, 29 листопада, повідомляли, що Президенту України Петру Порошенку буде надіслано звернення з проханням ініціювати у Верховній Раді розгляд законопроекту про зміни у вже чинний закон «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України».

“Оперативне прийняття цього законопроекту більшістю Верховної Ради зможе зняти правові суперечності і тим самим ліквідувати напругу”, — йдеться в повідомленні.

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі