Ні репресіям Українців, які не мовчать, – учасники АТО сьогодні пікетували райвідділ

Активістам прислали повістки за статтею захоплення державної установи.

Сьогодні, 16 жовтня, представники громадських організацій та ініціатив вийшли на протест до Сихівського РВ з гаслами «ні старій системі та перевертням у погонах, які покривають митну мафію».

На протесті були присутні такі громадські організації, як «Рабів до раю не пускають», «Українська спілка учасників АТО», «БУР», «Антикорупційний моніторинг», ГІ «Рух за Людські права» тощо.

Як повідомляє керівник громадської організації «Рабів до Раю не пускають» Іван Спринський, слідство та прокуратура розпочали репресії проти активістів та учасників АТО.

«9 жовтня представникам ініціативи «Рух за Людські права» з власних джерел стало відомо, що імовірно у приміщенні податкової за участі керівництва митниці може відбутись отримання неправомірної вигоди від третіх осіб. З метою з’ясувати та запобігти незаконним діям шляхом повідомлення поліції, ми прибули на вул. Стрийську, 35. Під час спроби пояснити мету, охоронець компанії «Аутпост» почав словесно ображати учасників АТО. Не піддавшись на провокацію ми спільно з учасниками АТО піднялись у приймальну керівника ДФС, опісля чого приїхав спецпідрозділ і тактичні групи поліції, які побачили, що немає жодного захоплення. На наступний день активістам та учасникам АТО масово роздали повістки як свідкам, проте справа відкрита за ст. 341 ККУ – захоплення державної установи», –  поділився Іван Спринський.

За його словами, деяким учасникам АТО повістки привозили у складі 6 осіб з автоматами. На думку активістів, ця справа відкрита виключно з метою змусити не говорити про щоденні злочини на Львівській митниці.

«Коли прийшли вручати повістку, вдома була тільки дружина. Зі слів дружини не дивлячись на те, що працівники поліції були у цивільному, вони прийшли зі зброєю та поводили себе хамовито. У квартиру зайшло двоє людей, ще четверо залишились на вулиці», – розповів член «Українська спілка учасників АТО» Андрій Макогін.

«Дивним чином, коли представники Сихівської прокуратури дізнались, що сьогодні ми збираємось провести акцію, вчора подзвонила слідча і повідомила, що пішла на лікарняний, у результаті чого допити переносяться на 10 днів», – додав Іван Спринський.

Члени організацій мали на меті зустрітись сьогодні з «фантастичною четвіркою» Сихівського РВ, щоб з’ясувати у чому полягала їхня оперативність минулого тижня.

Іван Спринський зазначив, що серед одіозних персон варто згадати таких: начальник Сихівського відділу поліції Ігорь Підлужний, начальник відділення розшуку Сергій Русов, в.о. начальника слідчого відділу Володимир Сиротюк та начальник логістики Богдан Гавран.

Єдиний, хто зміг дати відповіді на питання активістів – Ігорь Підлужний, який раніше очолював відділення поліції у Кам’янка-Бузька. Минулого року у с. Тишиця Кам’янка-Бузького району загинула дівчина. За джерелами активістів дитина померла від ножових поранень, проте у відділі поліції повідомили, що дитина померла від укусів тварини.

Він затвердив, що оперативність, яку поліція проявила минулого тижня стосовно активістів,  притаманна усім справам, а не виключно цієї.

Стосовно «кримінального минулого» своїх колег він не зміг дати чітку відповідь, «тому що він не слідчий».

За довідкою активістів начальника відділення розшуку Сергія Русова підозрюють у підробці документів, крім цього у подання запитів в УОТЗ для отримання роздруківок телефонних розмов і в подальшому продажі замовникам.

Стосовно Володимира Сиротюка – в.о. начальника слідчого відділу відомо, що він проходить свідком по кримінальному провадженні по отриманню підлеглими хабара у Франківському НП.

Щодо Богдана Гаврана – начальника логістики інформацію подали коротко та лаконічно: «Колишній даїшнік м. Львова, хабарник, крадій».

Зазначимо, що громадські активісти Львова вимагають звільнення чинного керівника Львівської митниці ДФС та проведення публічного та прозорого конкурсу з обрання нового керівника, щоб зупинити контрабандні потоки.

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі