Андрій Рева назвав переваги солідарної пенсійної системи

Головним викликом для обох рівнів пенсійної системимзалишається тіньовий сектор економіки.

Солідарна пенсійна система – це єдиний гарант виплат пенсій за будь-яких економічних умов.

Про це заявив міністр соціальної політики Андрій Рева, передає прес-служба Міністерства соціальної політики.

“Солідарна пенсійна система пройшла через усі випробування і довела, що навіть у найтяжчі часи, коли була дуже скрутна економічна ситуація, єдиним джерелом пенсійних виплат була солідарна система. Тому потрібно пам’ятати, що солідарний рівень є страховою системою, яка дасть гарантію виплати пенсій за будь яких обставин”, – заявив Міністр.

Він зазначив також про важливу роль обов’язкового накопичувального рівня пенсійної системи як додаткового ресурсу для збільшення пенсійних виплат у майбутньому.

“Накопичувальна система є ефективною, коли у людей з’являється додатковий ресурс і можливість використати частину доходів не лише на споживання, а й для відкладення на майбутнє. Якщо ж у людей немає з чого заощаджувати, то вони нічого не накопичать. Тому, коли доходи людей суттєво зростуть, а є впевненість, що це відбудеться найближчим часом, з’явиться і можливість частину ресурсу накопичувати, створивши державні гарантії збереження цих коштів. Тоді люди, через певну кількість років, отримуватимуть додаткову пенсію зі зроблених ними заощаджень”, – пояснив Андрій Рева.

Разом із тим, головним викликом для обох рівнів пенсійної системи, як для солідарного, так і для накопичувального залишається тіньовий сектор економіки. Адже внески до обох рівнів пенсійної системи розраховуються від офіційних доходів громадян.

Нагадаємо, раніше повідомляли, що цього року в Україні вперше буде здійснено перерахунок пенсій в автоматичному режимі на основі чіткої формули.

Перерахунок пенсій здійснюватиметься на основі чіткої формули, яка враховує показник середньої зарплати та рівня інфляції.

«В січні у нас буде перерахунок пенсій для військових пенсіонерів, це десь 500 тис. осіб. А 1 березня буде масовий перерахунок пенсій для всіх українських громадян. Це буде вперше автоматична індексація», – сказав Володимир Гройсман.

категорії
Суспільство

Публікації по темі