Архітектори, проектувальники, інженери технагляду та експерти повинні обов’язково мати вищу освіту, – Мінрегіон

Це підвищить якість контролю будівельних робіт.

Для отримання кваліфікаційних сертифікатів відповідальні виконавці робіт –  архітектори, інженери-проектувальники, інженери технічного нагляду та експерти  –  повинні обов’язково мати вищу освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем не нижче бакалавра та стаж роботи за фахом не менше 3-х років.

Про це зазначено на сайті Мінрегіону.

Норма міститься у Законі №2020-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо поліпшення умов ведення будівельної діяльності», який сприяв підвищенню позиції у рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business за компонентом «Отримання дозволів на будівництво».

«Мінрегіоном був розроблений важливий Закон щодо поліпшення умов ведення будівельної діяльності, який сприяв покращенню якості контролю робіт у будівництві, а саме, встановив обов’язкову вимогу щодо наявності вищої освіти для отримання кваліфікаційних сертифікатів архітекторами, проектувальниками, інженерами технагляду та експертами. Відтепер вони повинні обов’язково мати вищу освіту не нижче бакалавра та стаж роботи за фахом від 3-х років. Це підвищить якість контролю в будівництві, а отже, і якість об’єктів, що будуються», –  повідомив  заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Зараз Україна –  одна з лідерів за темпами зростання у Doing Business серед 190 країн. У загальному рейтингу наша країна займає 71 сходинку. А за показником «Отримання дозволів на будівництво» за 2 роки ми покращили позицію з 140 на 30-те місце. За підрахунками експертів Світового банку, один пункт у загальному рейтингу Doing Business дає можливість додатково залучити близько $600 млн в економіку країни.

Нагадаємо, що Уряд вніс зміни до Переліку будівельних робіт, які не потребують документів, що дають право на їх виконання, та після закінчення яких об’єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію. Тепер перепланування всіх житлових і нежитлових будинків та приміщень в них (СС1, СС2, СС3) можна здійснювати без дозволу. Це сприятиме покращенню інвестиційного клімату та дерегуляції галузі, що, у свою чергу, може позитивно відобразитись на позиції України у рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business за компонентом «Отримання дозволів на будівництво».

Довідка

Doing Business характеризує стан інвестиційного клімату в 190 країнах світу. Це результат щорічного дослідження, що оцінює простоту ведення підприємницької діяльності. Світовий банк розраховує цей індекс з 2003 року за такими критеріями як легкість відкриття нового бізнесу, отримання дозволів на будівництво, реєстрація власності, отримання позики, захист прав інвесторів, сплата податків тощо.

категорії
ЕкономікаСуспільство

Публікації по темі