Банки переглянуть списки клієнтів для кредитування після карантину

Банк буде йти на зниження кредитної ставки, якщо бачитиме, що підприємець виживе в умовах посткарантиної економіки.
https://manageable.com.ua/ru/yerarhyya-byznes-protsessov/

Голова Ради Незалежної асоціації банків України Роман Шпек розповів, що бізнеси, які не доведуть, що виживуть у посткарантинній економіці, не отримають кредити.

Про це він повідомив в ході круглого столу на тему «Банківська система в умовах карантину: міжнародний досвід», організованого онлайн «Фінансовим клубом».

«Банк буде йти на зниження кредитної ставки, якщо бачитиме, що підприємець виживе. Чому сьогодні не кредитувати компанії, які зайняті в доставці продукції? Багато нових бізнесів в Україні з’явилося, які зараз зростають. Якщо прийде хтось з фітнес-центру і почне розповідати, що йому потрібен кредит, то питання не в ставці, а в тому, чи залишиться цей бізнес в майбутньому. Структура економіки буде змінюватися. Нам треба бачити модель майбутньої економіки і підтримувати ту частину, яка збережеться», – розповів Роман Шпек.

Він також перерахував пріоритетні галузі для кредитування в 2020 році. «В першу чергу – інфраструктура: те, що стосується стану доріг, мостів, ліній електропередачі, портів. Україна повинна бути привабливою. Нам потрібно повною мірою використовувати транзитний потенціал для трафіку IT, авіації, для завантаження морських портів», – підкреслив Роман Шпек.

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі