Баптисти незаконно розпочали реконструкцію будинку у Львові

Баптисти незаконно розбудовують будинок XX століття.
Джерело: Львівський портал

Благодійний фонд «Лабораторія соціального новаторства» незаконно реконструює триповерховий будинок на вул. Мельника, 21 (Франківський район).

Про це розповів під час брифінгу головний архітектор Львова Юліан Чаплінський.

«Зараз у цьому будинку розпочалися не просто якісь підпільні ремонтні роботи, тут вже зняли дах і почали надбудовувати нові стіни. До управління архітектури ніхто не звертався щодо видачі містобудівних умов і обмежень, не звертались і за розробкою нових детальних планів, ні за реконструкцією, жодних документів нам не представляли», – розповів Юліан Чаплінський.

За його словами раніше це приміщення використовувалось як дитячий садок. Проте в часи незалежності його продали.

«Ця споруда не є пам’яткою архітектури, але я вважаю її дуже цінною. Вона є спадщиною так званого польського функціоналізму 30-х років ХХ століття», – додав архітектор.

Порушення виявили у серпні цього року при перевірці об’єкта. Після чого, наклали на забудовника штраф у розмірі 66 тисяч гривень та заборонили продовжувати роботи.

Проте, забудовник – Благодійний фонд «Лабораторія соціального новаторства», не зупинив будівельні роботи, а навпаки – прискорив. Другий штраф становив 92 тис. гривень. Жоден з штрафів досі не був сплачений.

ДАБІ та мерія планує найближчим часом звернутися до правоохоронних органів, з метою зупинити самочинну реконструкцію та домогтись оплати накладених штрафів, сума яких перевищує 150 тис. гривень.

За даними системи YouControl, благодійна організація існує з 2016 року. Керівниками є Ярослав Пиж та Андрій Єлісєєв. Крім цього, Ярослав Пиж є ректором «Української Баптистської Теологічної Семінарії» та керівником Всеукраїнського союзу церков євангельських християн-баптистів. Андрій Єлісєєв є власником двох комерційних фірм, які займають книговиданням та бухгалтерським обліком.

Основний вид діяльності Благодійного фонду «Лабораторія соціального новаторства» вказаний як надання іншої соціальної допомоги без забезпечення проживання.

 

 

 

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі