Більш ніж половину тендерів з ремонту доріг через Prozorro виграють лише 5 компаній

Серед них лише один іноземний підрядник- турецька компанія «ОНУР», решта 4 українські.

Понад 50% ринку дорожніх робіт України, що здійснюються згідно з бюджетними програмами і проходять на тендерній основі через систему Prozorro, займає лише 5 підрядників.

Про це повідомляють в Офісі ефективного регулювання в Україні (BRDO).

Згідно з даними BRDO, понад 50% ринку дорожніх робіт України, що здійснюються відповідно до бюджетних програм і проходять на тендерній основі через систему Prozorro, займає лише 5 підрядників.

Серед них лише один іноземний підрядник- турецька компанія «ОНУР», решта 4 українські: «Автомагістраль-Південь», «Техно-Буд-Центр», «Ростдорстрой», ПБС. Рівень конкуренції на ринку низький, пояснюють у BRDO.

За результатами аналізу даних, розміщених на ресурсі Clarity project, у тендерах беруть участь переважно 2-3 компанії, а іноді – лише 1, яка й стає переможцем. «Дуже рідко можна побачити 4 і більше учасників», – наголошують в Офісі ефективного регулювання.

Окрім того, майже у кожній області щонайменше 50-60% ринку займають лише 1-2 компанії. Наприклад, у Львівській області, це «Автомагістраль-Південь» та турецький «ОНУР».

Нагадаємо, раніше ІА “Вежа” повідомляла, що більшість тендерів на будівництво доріг Львівщини протягом поточного року вигравали компанії “Онур” та “Автомагістраль-Південь”.

На порталі публічних закупівель Prozorro майже щодня з’являються нові тендери на будівництво доріг у Львівській області. При цьому прослідковується тенденція певної конкуренції між двома компаніями: «Онур конструкціон інтернешнл» та «Автомагістраль-Південь». Останнім часом саме ці компанії у більшості випадків виграють тендери на будівництво доріг в області.

Загалом з початку року компанії склали одна одній конкуренцію у 152 тендерах з будівництва доріг в Україні, 107 з яких стосувались будівництва доріг у Львівській області. Компанія «Онур конструкціон інтернешнл» стала переможцем у 60 тендерах, «Автомагістраль-Південь» – у 11. У решті тендерів ще не визначений переможець, виграла інша компанія або ж торги було відмінено. Фактично, більш ніж кожен другий тендер на будівництво доріг виборювала компанія «Онур».

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі