2 квітня 2019 року вартість найпопулярнішої криптовалюти у світі — bitcoin — зросла на понад 20% після тривалого падіння. Фінансові аналітики не можуть пояснити причин такого різкого зростання.

Про це повідомляє Bloomberg.

Так, станом на 3 квітня вартість головної криптовалюти збільшилась вже на 22,9%, досягнувши рекордного у 2019 році показника у 5,09 тисяч доларів. Паралельно почали зростати й інші криптовалюти.

Водночас фінансові аналітики поки не можуть визначити передумов такого різкого зростання вартості криптовалют. Експерти, опитані Bloomberg, зазначають, що ріст могли спровокувати суто технічні фактори. Так, наприклад, біржові автомати значної кількості торговців криптовалютою могли одночасно спрацювати на «купівлю», чим викликали різкий стрибок у ціні.

Інші аналітики стверджують, що ріст вартості криптовалюти зумовила «занадто велика передбачуваність ринку традиційних валют».

Нагадаємо, раніше повідомляли, що в 2018 році в багатьох країнах спостерігався рекордний обсяг торгів Bitcoin, а загальна вартість кріптовалюти, яка брала участь у торгах протягом 2018 року, склала $ 2,2 трлн.

На сьогодні спостерігається 61% зростання обсягу торгів в порівнянні з минулим роком, коли цей показник досягав $870 млрд, в той же час збільшення обсягу торгів в 2017 році склав 96% в порівнянні з попереднім періодом. Хоча остаточні результати будуть відомі в кінці року.

Для порівняння, за 3 квартал поточного року обсяг транзакцій Mastercard (другий за величиною в світі платіжної системи) склав $ 4,4 трлн з початку року. Щоденний обсяг операцій Mastercard оцінюють приблизно в $ 12 млрд, а щоденний обсяг торгів Bitcoin становить $ 8 млрд. При цьому, варто вказати, що з початку року Bitcoin втратив близько 70% своєї вартості.