Борг мешканців Львівщини за газ становить 2,56 мільярда гривень

Борг мешканців Львівщини за газ становить 2,56 мільярда гривень

З початку опалювального сезону борг мешканців Львівщини за газ зростає та становить 2,56 мільярда гривень.

Відповідно до інформації «Львівгаз збут», найбільше боргів накопичили споживачі Львова, а також мешканці Пустомитівського та Стрийського районів.

Минулого року працівники компанії надіслали боржникам 21 тисячу досудових повідомлень. А за півтора місяця цього року розіслали ще 10 тисяч таких попереджень. Понад 1000 справ боржників зараз розглядають в судах.

«Юристи компанії радять оперативно реагувати на досудове повідомлення та сплачувати борг, бо розгляд справи в суді призведе до додаткових фінансових витрат. Крім основної суми боргу споживачеві доведеться сплатити судові витрати (від 210 до 2102 грн), пеню, інфляційні витрати, 3% річних. У разі невиконання судового рішення справа передається до виконавчої служби, тоді можете додати до свого боргу ще 10% виконавчого збору/основної винагороди приватного виконавця. А також – додатково доведеться компенсувати витрати виконавчого провадження – їх вартість нараховує конкретний виконавець, залежно від комплексу проведених заходів.», – зазанчається в повідомлені.

Окрім того, «Львівгаз збут» пропонує клієнтам реструктуризувати свої борги за газ.

«У компанії з розумінням ставляться до погіршення фінансової ситуації деяких клієнтів в період карантину. Фахівці ТОВ «Львівгаз збут» готові консультувати боржників та розглядати варіанти реструктуризації боргу», –  директор ТОВ «Львівгаз збут»Павло Майк.

Зазначимо, з кінця березня 2020 року «Львівгаз збут» не нараховував пеню боржникам, і не  буде цього робити до закінчення карантину.

категорії
ЕкономікаСуспільство

Публікації по темі