Центр архітектури, дизайну та урбаністики: погляди візіонерів минулого на майбутнє

На виставці представлені погляди митців у площині архітектури, винаходів, кіно, ілюстрації та фантазій.

23 жовтня, проектом “Metropolis. Минулі утопії майбутнього” відкрили “Центр архітектури, дизайну та урбаністики” у Будинку архітектора (Пороховій вежі) на вул. Підвальній, 4.

Про це повідомила прес-служба Львівської обласної державної адміністрації.

У Центрі відбулась репрезентація проекту “Metropolis. Минулі утопії майбутнього”, куратором якого став український музикант Павло Гудімов та Арт-Центр “Я Галерея”.

У відкритті оновленої “Порохової вежі” взяла участь також директор департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА Оксана Ткачук.

“Проекту Metropolis вдалося перетворити Будинок архітектора на потужний Центр архітектури, дизайну та урбаністики. Оглядаючи цю виставку складається зовсім інше враження про місто та його мешканців. Якщо утопія дає такий розвиток, беззаперечно подібні проекти треба підтримувати”, – зазначила під час презентації Оксана Ткачук.

Основна тема проекту – погляди візіонерів минулого на майбутнє. Окремим розділом виставки є проекти, присвячені повоєнній реконструкції Хрещатика і Києва загалом, що зберігаються у Національному заповіднику «Софія Київська» та Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці ім. В. Г. Заболотного у діалозі з гравюрами Джованні Батіста Піранезі.

“Наша виставка стане першим кроком на шляху до перетворення львівського Будинку архітектора у повноцінну інституцію – Центр архітектури, дизайну та урбаністики “Порохова Вежа”. Цей рік ми витратили на пошуки різних організаційних та програмних форм. Ми прагнемо працювати для найширшої аудиторії, щоб максимально популяризувати наші напрямки діяльності і вплинути на збільшення інтересу до архітектури і дизайну, показати найкращі проекти присвячені як видатним особистостям, так явищам і стилям. Значною частиною нашої діяльності будуть міжнародні виставки та програми”, – зазначив голова правління Львівської обласної організації Національної Спілки архітекторів України Богдан Гой.

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі