Центр зайнятості оприлюднив список найбільш затребуваних професії в Україні на кінець року

Україні не вистачає двірників, швачок, слюсарів-сантехніків і кухарів.

У столиці найбільший попит на ринку праці спостерігається на кваліфікованих робітників і працівників сфери обслуговування. Середній розмір заробітної плати в цій категорії вакансій – близько 6,5 тис. грн.

Про це повідомила прес-служба Київського міського центру зайнятості.

Всього в базі даних Держслужби зайнятості України близько 150 тис. вакансій, розповів виконуючий обов’язки глави відомства Валерій Ярошенко. Така велика кількість пропозиції він пояснює, зокрема, міграційним фактором. Кваліфікована робоча сила має доступ до ринку праці Європи і залишає Україну. До того ж там високі зарплати, стверджує чиновник. Хоча в Україні, за його словами, динаміка щодо зростання зарплат також позитивна.

“Роботу в Україні цілком можна знайти. Єдине що – рівень зарплати не такий високий, як у розвинених європейських країнах. Незважаючи на велику кількість вакансій, є інша проблема: не завжди вакансії збігаються з професійним освітою тих, хто шукає роботу”, – сказав Ярошенко.

У багатьох упереджене ставлення до працівників виробництва, зазначає HR-експерт Тетяна Пашкіна. За її словами, найбільшим попитом користується саме виробнича сфера – 100% в найбільших містах України. Тільки в Києві часом на перший план виходять IT. У десятку найбільш затребуваних входять робочі спеціальності в цілому і працівники без кваліфікації.

“Тут потрібні всі: сервісні майстра металопластикових конструкцій, обробники, технічні директори, оператори виробничої лінії, інженери-екологи, електрослюсарі. Якщо запитати роботодавців, кого їм не вистачає-вони відповідають: осудних і адекватних”, – зазначила Пашкіна.

Коштів, які вкладають у систему професійної освіти, для вирішення проблем недостатньо, оскільки багато років її недофінансували, каже експерт групи “Освіта Реанімаційного пакету реформ” Володимир Бахрушин. Він підкреслив, що держава може регулювати обсяг державного замовлення, втім, не може змушувати випускників шкіл вибирати певні професії. Дуальна освіта – це лише один з інструментів для поліпшення взаємодії педагогів з кадровиками, говорить він. До того ж, придатне не для всіх спеціальностей.

“За певними робітничими професіями сьогодні дефіцит. Але важко прогнозувати, наскільки довго він триватиме. У світі є тенденція до скорочення робочих місць, що вимагають некваліфікованої праці, за рахунок автоматизації та впровадження сучасних інформаційних технологій”, – зазначив Ярошенко.

Протягом 2018 року за посередництва Державної служби зайнятості працевлаштували 788 тис. осіб, повідомляють у Держслужбі зайнятості. А це на 42 тисячі більше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

категорії
Суспільство

Публікації по темі