Чому нехтують капітальним ремонтом Личаківського парку у Львові?

До кінця 2019 року мали облаштувати Личаківський парк, хоч зараз на місці пам'ятки місцевого значення - розкопана стежка та розрубані дерева.
Личаківський парк

До кінця року львів’янам обіцяли привести до ладу Личаківський парк. Відтак, роботи мають завершити до кінця 2019 року. Натомість, на місці, де мали відбуватись реставрація пам’ятки культури, спостерігається “розруха” і відсутність відповідальних за майбутній проект.

Львів’яни обурюються такій бездіяльністі: “Розкопали одну стежку, порубали дерева, на цьому все закінчилось. Початок робіт листопад 2018, а далі нічого. Робочих там не бачила більше місяця.” – зазначають.

26 червня 2018 року Гаряча лінія міста Львова у спільноті Facebook повідомила, що планується масштабний ремонт Личаківського парку, проте сам проект залишався на етапі експертизи. Відтак, опісля аукціону, проведеним у міськраді, затвердили початок робіт з вересня того ж року.

Тоді, у вересні, відбувся аукціон щодо капітального ремонту парку-пам’ятки садового-паркового мистецтва місцевого значення Личаківський парк у Львові. Відповідний тендер розміщено на сайті публічних закупівель Prozorro.

На реставрацію було запропоновано суму 34 млн грн, а також 7% необхідної вартості фінансування міського бюджету, що сягає близько 2 млн гривень. Зазначимо, що проект парку виконало ПП «Науково-виробнича фірма» Рутенія. Директоркою фірми є Ольга Криворучко, яка також очолює ГО Urbanideas.

Власне, 24 вересня минулого року визначили переможця аукціону. Ним стало ТОВ «Інвестиційна Компанія Укрбудсервіс», яке запропонувало ціну 30,6 млн гривень. Згідно з даними YouControl підприємство зосереджує власну діяльність на монтажі водопровідних мереж, систем опалення та кондиціювання, а його власницею є 24-річна львів’янка Марта Петричко, яка у 2016 році завоювала звання студентської віце-міс Львова.

Замовником виступив Департамент містобудування Львівської міської ради, очільником якого є Коровайник Сергій Степанович, що також обіймає посаду заступника міського голови з фінансово-економічних питань.

Тоді чому так багато запитань і так мало відповідей? Ймовірно, справа полягає у фінансуванні чи, можливо, його відсутності: за обігом коштів, що призначались на виконання запланованих робіт.

Про причини, які могли б стати на заваді подальшій роботі розповів Ігор Тупісь, головний спеціаліст відділу екології та природних ресурсів департаменту містобудування ЛМР.

За його словами, проблема криється у тому, що після розробки проекту і проведення тендеру відповідно у 2018 році, розпочались підготовчі роботи, відтак зважаючи на несприятливі погодні умови, облаштування парку відтермінувалось на певний час.

“Цьогоріч після зими ми помітили необхідність виконань непередбачуваних у технічному завданні додаткових робіт, а саме водовідведення. І в 2019 ми розпочали корегування над проектом, включаючи ці моменти. Поки першочергове завдання – водовідведення, без чого не можливий майбутній процес, далі планується брукування, тощо”, – зазначив він.

Отож, поки до строку виконання завдання згідно тендеру, залишились лічені місяці, доведеться шукати відповіді на ряд ключових запитань, на які не знаходять відповіді мешканці Личаківського району, котрі планують відвідувати парк, щоб насолоджуватись, а не відчути труднощі в пересуванні через розкопані стежки, що не зазнають змін з часу початку так званої реставрації.

Тупісь Ігор також зазначив, що реставрація парку не буде виконана в зазначений термін відповідно до тендерної документації. Пояснює все тим, що виникли непередбачуванні вищезгадані завдання. Необхідно завершити процес, пов’язаний із надлишком води в грунтах парку, а це ще й встановлення труб, лише тоді буде можливість прокладати доріжки.

“Ще не було здійснено жодних проплат за реставрацію Личаківського парку із міського бюджету, наразі переможці аукціону виконують підрядні роботи за власні кошти”. – говорить Ігор Степанович. – “До кінця 2019 року точно не здійснять повне відновлення парку, що буде згодом – залежить від фінансування”.

Нагадуємо, тендер щодо відновлення парку-пам’ятки було оголошено ще у 2018 році на сайті публічний закупівель Prozorro, відтак до сьогодні не було виконано жодних дій згідно технічного завдання, вказаного в тендерній документації, а роботи відтерміновують на невизначений час, зважаючи на труднощі із фінансуванням через винекнення додаткових непередбачуваних робіт.

 

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі