Чому поліція нехтує розслідуванням справ нападів на жінок божевільними людьми

Як правило, психічно хворим людям присуджують лікування на стаціонарі, проте за дострокове звільнення з лікарні, медики несуть кримінальну відповідальність замість пацієнта.

У Львові все частіше жінки потерпають від нападу невідомих осіб просто на вулиці.

Нещодавно, у Львові  невідомий чоловік вдарив в голову перехожу жінку. Втім, цей випадок непоодинокий. Журналіст ІА “Вежа” поспілкувалась з однією із потерпілих, та розібрався, чому поліція не розслідує та закриває справи “психів” нападників.

“У серпні близько 16:00 години, я поверталась додому повз памятник Грушевича і звернула на вул. Поповича. Проходячи повз ресторан, мені на зустріч йшла та людина. Він замахнувся і вдарив мене, я навіть не зрозуміла, що трапилось, тому що на декілька секунд втратила свідомість, а коли прийшла до тями його вже не було. Я відразу звернулась до поліції та викликала швидку”, – розповідає Тетяна.

За її словами, в Галицькому РВ НП відповіли, що справу варто закрити через відсутність інших доказів, адже потерпілій не вдалось повністю ідентифікувати нападника, окрім примітних зовнішніх рис.

“Поліція в такому випадку нічого зробити не може, оскільки нікого не підозрює, а також за фактом того що на відео, отримане з камери спостереження, не видно як нападник вдарив жінку, лише замах”, – сказали в поліції.

Уже після закриття справи, до потерпілої звернулись небайдужі люди, котрі знають нападника особисто, та надали інформацію щодо його місця проживання. Власне, жінка впізнала кривдника та передала дані в поліцію. Натомість, в органах інформацію до справи недодали, через те, що її закрили.

Кажуть, що чоловік психічно неврівноважений, відповідно, покарання для таких людей визначають індивідуально.

Слідчий Галицького РВ НП прокоментував цю ситуацію так: ” У випадку затримання нападника, йому призначають примусове лікування на 2 місяці, після чого відпускають”.

У поліції стверджують, мовляв у таких випадках іншого рішення – немає, при цьому, згідно з чинним законодавтвом, процедуру покарання та визнання особи безкарним визначається рішенням суду, і це не лише 2-місячний строк лікування в стаціонарі психіатричної лікарні. Зазначимо, в разі скоєння правопорушення особою, яку медик визнав безпечною для соціуму, відповідальність несе лікар.

Проте яку відповідальність повинні нести психічно неврівноважені люди, у разі скоєння адміністративного чи кримінального правопорушення прокоментувала Світлана Зелінська, адвокат та фундаторка “Адвокатського бюро Зелінської”.

“Адміністративне та кримінальне правопорушення – не можна об’єднювати. Адміністративне – це якийсь проступок, кримінальне – злочин. Такі особи завжди несуть відповідальність, але в обох випадках вироком може слугувати примусове лікування, якщо доведено судом, що особа – є психічно не здоровою”. – коментає Світлана Зелінська.

Адвокат також зауважує на тип тілесних ушкоджень, завданих кривдником – тяжке, середньої тяжкості, легке. У цих випадках рівень карності також відрізняється.

“Таких людей визнають частково- або цілком неосудним згідно з обстеженням лікарів. Важливо, що неосудність обов’язково визначає рішення суду. Частково хвора особа несе покарання за нормами, при цьому суд може призначити пом’якшуючі обставини. Якщо людину визнано неосудною психічно хворою, тоді вона не несе кримінального покарання, але підлягає примусовому лікуванню в психіатричному закладі до повного одужання”. – зазначає.

У свою чергу, якщо така особа отримала вирок, то лікування зараховується в наданий термін, після чого довідбуває покарання після одужання.

“Якщо особу не вилікували за період терміну покарання, така людина отримує так званий “жовтий” квиток, у випадку, коли медики визначають її безпечною для суспільства, але покарання анолюється і особа не може бути притягнута до кримінальної відповідальності, вона – не осудна.”

У нашому законодавстві це проблема, адже є багато людей, визнах неосудними, які ходять по вулиці без жодних прав громадянина (голосування, кермування, тощо), при цьому відповідальність за їх дії беруть на себе лікарі, адже у випадку, кримінального правопорушення особи, яку спостерігав лікар, кримінальну відповідальність замість нього відбуває медик, оскільки це визначає некомпетентність працівника медичної галузі.

Варто зазначити, за словами адвоката психічно хвора особа, після завершення лікування повинна опинитись під опікою. Якщо піклувальника немає, тоді її відправляють до притулку, це обов’язкова умова.

Нагадаэмо, 2 грудня, на вулиці Бандери стався схожий випадок. Перехожий вдарив жінку

Нагадаємо, в суботу, 30 листопада, на вулиці Бандери стався схожий напад. Перехожий вдарив жінку в голову на переході. Унаслідок цього людина впала головою об бруківку. Стверджують, чоловік був у неадекватному стані. Такі випадки схожі, втім не пов‘язані між собою. 

 

 

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі