Ціни в Україні знижуються, на Львівщині – зростають

За 8 місяців 2018 року індекс споживчих цін в Україні в середньому знизився на 1,5%. Водночас на Львівщині ціни зросли на 2,1%.

За 8 місяців 2018 року індекс споживчих цін в Україні в середньому знизився на 1,5%. Водночас на Львівщині ціни зросли на 2,1%.

Про це йдеться в інформації про зміни індексів споживчих цін по регіонах оприлюдненій на сайті Державної служби статистики України.

Зокрема згідно інформації Держстату, на 2,8% подешевшав ринок харчових продуктів. Знизились в ціні м’ясо великої рогатої худоби та свійської птиці, яблучний сік, нерафінована соняшникова олія, знежирене молоко, тверді сири, житнє борошно та кристалічний цукор.

Алкогольні напої та тютюнові вироби подешевшали на 0,2%. Подорожчали пиво та горілка, але впали ціни на коньяк.

Окрім того в Україні на 1,3% подешевшали послуги у сфері охорони здоров’я та освіти, на 1,5% – транспорт, та на 2,7% зв’язок.

Натомість ціни зросли на одяг і взуття – на 1,3%.

Також зросла вартість комунальних послуг, зокрема на водопостачання на 0,4%, каналізацію – на 0,8%, гарячу воду і опалення  – на 0,2%.

Варто зазначити, що на Львівщині ситуація дещо відрізняється від загальноукраїнської. Тут середній індекс споживчих цін не знизився, а навпаки зріс на 2,1%.

Продукти харчування подорожчали на 0,3%. Хліб і хлібопродукти піднялися в ціні на 5,3%, м’ясо – на 3,2%, риба – на 7%, олія та жири – на 1,8%.

Алкогольні та тютюнові вироби піднялися в ціні на 9,6%. Також подорожчали транспорт (4,3%), охорона здоров’я (2%), освіта (1,6%) та зв’язок (2,6%).

Натомість, якщо в загальному в Україні ціни на одяг та взуття зросли, то у Львівській області вони стали нижчими на 4,2%.

 

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі