«Цього року економіка зростатиме повільніше, ніж минулого», – Дмитро Сологуб

Монетарна політика Нацбанку залишається незмінною.

Економіка України поступово оговтується після кризи 2014-2015 років, і ми бачимо в наступні роки помірне економічне зростання, зниження інфляції, збалансованість зовнішніх рахунків і тд.

Про це заявив Дмитро Сологуб, заступник Голови Національного Банку України під час Весняного Ділового Форуму у Львові.

За його словами, монетарна політика Нацбанку залишається незмінною. «Вона базується на принципах плаваючого обмінного курсу, інфляційного дерегулювання, і вона буде зосереджена на зниженні інфляції і на підтримці низької стабільної інфляції в середньостроковій перспективі», – заявив він.

Важливою віхою 2019 року і тепер цього року, на думку Дмитра Сологуба, є прийняття нового Закону України «Про валюту і валютні операції», оскільки він докорінно змінює систему відносин у валютній сфері в Україні. «Це не відбувається одночасно, і це не відбувається безболісно, на жаль, але це відбувається. Це проблема, яку ми зараз бачимо, після того, як економіка поступово почала оговтуватися після кризи, і проблема, яка може завадити Україні дійсно мати довгострокову фінансову та цінову стабільність та рівень доларизації української економіки, тому що це дійсно важливі параметри розвитку фінансової системи в Україні і економіки загалом», – переконаний заступник Голови Нацбанку.

Щодо доларизації він також вказав, що її параметри стосовно депозитів та кредитів в Україні поступово знижуються до кризи, а потім на дві девальвації завжди зростають. «Зараз прослідковується близько 40% доларизації депозитів і кредитів, але більш таким вражаючим негативним моментом є доларизація державного боргу. Зараз більше 70% державного боргу домінувано в іноземній валюті, а це є проблемою, тому що ми залежимо від світових ринків та від рейтингу України, який не є високим», – пояснює він і додає, що доларизація є достатньо важливим параметром української економіки.

Під час виступу Дмитро Сологуб також згадав банківську систему. Він зазначив, що вона також поступово відходить від кризи. «Ми бачимо покращення фінансових результатів банківської системи, відновлення притоку депозитів, відновлення кредитування, але воно відбувається непропорційно в різних сегментах. Перш за все, кредити зростають в сегменті домогосподарств, а все ж таки, незважаючи на те, що зростають інвестиції, ми бачимо, що є попит на короткострокові кредити сегменції юридичних осіб, але все ж таки довгострокове інвестиційне кредитування залишається достатньо пригніченими», – зазначив він.

Заступник Голови Нацбанку виділяє дві причини непропорційності кредитування у різних сегментах: залежність від ставок Національного Банку та проблеми, які бачать інвестори в українській економіці щодо судової та корупційної систем, реформ і тд.

Окрім того, Дмитро Сологуб додав, що економічна політика має бути консистентною. “Дійсно важливо, щоб економічна політика була консистентна через те, що в силу “лівих” причин економічні параметри зміняться, а гривня девальвує на значний відсоток, цю довіру, яка поступово відбудовується до плаваючого обмінного курсу, потрібно буде потім довго відновлювати”, – підсумував він.

За його словами, цього досить важко досягнути. “Україна вже три роки живе у стані плаваючого обмінного курсу, і це не дається легко й не відбувається швидко”, – заявив він і додає, що цього року економіка буде зростати не такими швидкими темпами, як минулого, але все ж буде певне прискорення завдяки сприятливій глобальній ситуації та зниженні інфляції.

Водночас, на підвищення економіки впливають певні фактори. «Ситуація є достатньо стабільною в нашому базовому макроекономічному сценарії, але є й ряд ризиків: наш політичний цикл, фактори, пов’язані з глобальною економікою. Минулого року ми передбачили ще один фактор – ситуація в Азовському морі», – запевняє Дмитро Сологуб.

категорії
ЕкономікаНовиниСуспільство

Публікації по темі