Цього року на реалізацію Держаної програми підвищення рівня безпеки дорожнього руху передбачено більше 2 млрд гривень

Окрему увагу приділено стану реалізації заходів з безпеки дорожнього руху, які фінансуються за кошти Європейського Союзу.

20 березня 2019 року під головуванням заступника Міністра інфраструктури Юрія Лавренюка відбулась нарада щодо виконання завдань та заходів Державної програми підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні у 2019 році.

Про це інформує прес-служба Мінінфраструктури.

Участь у нараді взяли народний депутат України Ігор Діденко, Начальник Головного сервісного центру МВС України Владислав Криклій, Заступник голови національної поліції України Олександр Фацевич, перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції України Олексій Білошицький, в.о. голови Укрінфрапроекту Микола Божко та інші.

Учасники наради розглянули заходи з реалізації Держаної програми підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні на період до 2020 року, а також питання щодо внесення змін до програми. Окрему увагу приділено стану реалізації заходів з безпеки дорожнього руху, які фінансуються за кошти Європейського Союзу.

Юрій Лавренюк зазначив, що на сьогодні реалізуються такі заходи: облаштування пішохідних переходів на дорогах загального значення першої категорії; влаштування кільцевих розв’язок малим діаметром центрального острівця; закупівля та оновлення спецавтомобілів ДСНС та їх укомплектування спеціальною аварійною технікою (легкого, середнього та важкого типу); закупівля технічних пристроїв для встановлення стану алкогольного та наркотичного сп’яніння; покращення показників автомобільних доріг загального користування державного значення за параметрами безпечності.

Заступник Міністра наголосив, що цього року на реалізацію Держаної програми підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні передбачено більше 2 млрд грн бюджетних коштів.

«В межах цього фінансування першочергово планується реалізувати такі заходи: запровадження контролю водіїв та перевірки виконання основних елементів безпеки; забезпечення функціонування систем автоматичної фіксації порушень правил дорожнього руху для автомобільних доріг загального користування державного значення; закупівля стаціонарних пристроїв контролю швидкості на дорогах загального користування; закупівля мобільних пристроїв контролю за дотриманням правил дорожнього руху з функціями фото- і відео фіксації, які будуть встановленні у спеціальних транспортних засобах патрульної поліції України; забезпечення заходів з покращення безпечної поведінки учасників дорожнього руху, зокрема, дітей шкільного віку світлоповертальними елементами; забезпечення заходів щодо реагування та управління наслідками дорожньо-транспортних пригод; заходи щодо розробки, запровадження та удосконалення систем зберігання даних», – повідомив Юрій Лавренюк.

До 16 квітня 2019 року Національна поліція України спільно з Укрінфрапроектом узгодить остаточні технічні завдання для оголошення тендерних закупівель мобільних пристроїв контролю за дотриманням правил дорожнього руху з функціями фото- і відео фіксації, які будуть встановленні у спеціальних транспортних засобах патрульної поліції України.

До 10 квітня 2019 Укрінфрапроект має забезпечити оголошення тендеру на закупівлю систем автоматичної фіксації порушень правил дорожнього руху для автомобільних доріг загального користування державного значення.

Також з 01 по 10 квітня 2019 Укрінфрапроекту доручили організувати та забезпечити передачу технічних пристроїв для встановлення стану алкогольного та наркотичного сп’яніння підрозділам Нацполіції України. Наразі тендерні процедури завершені, прибори закуплено.

Зокрема Укрінфрапроект спільно з Міністерством освіти і науки України повинен провести нараду щодо забезпечення дітей шкільного віку світлоповертальними елементами. А спільно з Директоратом з безпеки на транспорті Мінінфраструктури  – провести аналіз заявлених виконавцями у технічних завданнях на закупівлі об’єктів інфраструктури в рамках програм з підвищення безпеки дорожнього руху за кошти державного дорожнього фонду, Європейського Союзу та інших фінансових організацій;

Також  Укрінфрапроекту доручили прискорити підготовку тендерних закупівель щодо інших не менш важливих напрямків реалізації Держаної програми підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні на період до 2020 року.

Нагадаємо, МВС планує встановити камери на дорогах України.

категорії
Суспільство

Публікації по темі

Новини